חשד: מתנדבי משא
חשד: מתנדבי משא"ז ניסו לשדוד | צילום: חדשות 2

המתנדבים במשטרה הפכו לשודדים סדרתיים: שני מתנדבים במשמר האזרחי, תושבי בת ים בני 24 ו-25, נעצרו בשבוע שעבר בחשד ששדדו את חנותו של נתין זר ברחוב ארלינגר בדרום תל אביב. היום מתברר כי מקרה זה לא היה היחיד, וכי השניים פעלו לשדוד חנויות של זרים בעוד שבעה מקרים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני המתנדבים סיירו בשבוע שעבר באזור התחנה המרכזית הישנה, במטרה לסגור מועדונים שפעלו במקום באופן לא חוקי. במהלך הסיור, כך על פי החשד, נכנסו השניים לחנותו של עובד זר מאריתריאה וגנבו ממנו מאות שקלים - זאת לאחר שהשתמשו בגז המדמיע שהיה ברשותם לצורך ביצוע השוד. העובד הזר התלונן במשטרה, ובעקבות תלונתו נעצרו השניים ובחיפוש בכליהם נמצאו 500 שקלים. בתום תשאולם, הם הושעו מתפקידם באופן מיידי והועברו להמשך חקירה במחלקה לחקירות שוטרים.

אלא שהיום מתברר כי השניים לא ביצעו רק את השוד הזה, אלא פעלו באופן דומה גם בפעמים נוספות. עורך הדין בועז קניג, המייצג את אחד החשודים סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על החשדות החדשים נגד המתנדבים במשמר האזרחי: "לפי מה שנמסר לנו אתמול מטעם המחלקה לחקירות שוטרים - השניים חשודים בלא פחות מ-8 מקרי שוד שאירעו תוך כדי מילוי תפקידם כשוטרים", אמר עו"ד קניג.

_OBJ

לדבריו, כל המקרים אירעו בדרום ת"א והופנו כנגד עובדים זרים. "החשודים כופרים בהאשמות ואנחנו ממתינים לקבלת כתב האישום מחר", אמר. במחלקה לחקירות שוטרים אישרו את הפרטים וציינו כי מדובר במספר אירועים שהתרחשו על ידי אותם חשודים במספר זירות שונות.