החופשה שהסתיימה בתרגיל בריחה: שופטת בית משפט השלום בנצרת, אוסילה אבו-אסעד, האריכה בצהריים בחמישה ימים את מעצרם של תושבי ג'לג'וליה וטמרה, החשודים שסייעו הלילה לקרובי משפחתם שיצאו לחופשה מן הכלא, להימלט ולהסתנן לשטח סוריה. אחד טען להגנתו כי אחיו היתל בו, ולא סיפר לו על תכניתו האמיתית לברוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני החשודים, קרובי משפחה של האסירים הנמלטים מוחמד סאלח וחאתם יאסין, חשודים שסייעו לקרוביהם שהורשעו ברצח ובניסיון לרצח, לברוח ממשמורת חוקית ובקשירת קשר לביצוע פשע. "לא ידעתי שאחי מתכוון לברוח", סיפר אחיו של האסיר שהורשע ברצח ונמלט לשטח סוריה. "הוא הוביל אותנו לאזור הגולן, ומשם ברח יחד עם שותפו. הם עשו לנו תרגיל".

גזרת הגולן כולה הוקפצה

אחד החשודים בדיון בבית המשפט, הבוקר
אחד החשודים בדיון בבית המשפט, הבוקר | צילום: שי שפירא, חדשות 2

על רקע המתיחות הגוברת בגבול ישראל-סוריה, הוקפצה אמש גזרת הגולן כולה מחשש לניסיון חדירה של סורים חמושים לשטח ישראל. כעבור זמן קצר, התברר כי מדובר בתושבי ג'לג'וליה וטמרה שסייעו לקרובי משפחתם להימלט לשטח סוריה.

במשך דקות ארוכות חששו במערכת הביטחון כי הגזרה הצפונית מתחממת, וכי חמושים מנסים לחדור את גדר הגבול מסוריה לרמת הגולן. אלא שבסופו של דבר התברר שמדובר בהימלטות של שני האסירים שניצלו את החופשה מבית הסוהר ונמלטו לסוריה השכנה.

השניים נעצרו והתברר כי מדובר בתושבי ג'לג'וליה ותמרה. תחילה היה חשד כי במקום התנהלה עסקת סמים עם אדם שהגיע מצדו השני של הגבול, אך לאחר שהשניים הועברו ליחידה המרכזית במחוז הצפון של המשטרה התבררה האמת.

על פי הודאתם של השניים בשטח, הם סייעו לשניים מקרובי משפחתם להימלט מהארץ לסוריה. לדבריהם, אחד מהנמלטים, מוחמד יאסין, הוא אסיר שהורשע ברצח בשנת 2006 ונידון ל-25 שנות מאסר. אתמול הוא יצא לחופשה מהכלא וכאמור נמלט לסוריה יחד עם צעיר נוסף שהיה חשוד במעורבות באותו רצח שאירע לפני שבע שנים.