התקדמות בחקירת הצעירים שתועדו כשהם "טסים" על הכביש במהירות של 260 קמ"ש: לאחר חקירה שנמשכה בשבוע האחרון, זומן אחד הצעירים שהיה ברכב לחקירה במשטרה. הצעיר, שמדגיש כי לא נהג ברכב, אך תועד בסרטון שהתפרסם ברשת הפייסבוק, ממשיך לדבוק בגרסתו גם לאחר פרסום הסרטון.

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה חדש בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הצעיר שנחקר, לא מדובר בנהיגה פראית אלא בתקלה טכנית במד המהירות שהציגה את לוח השעונים בצורה שגויה בסרטון. עורכי הדין זיו ורינת גלעד, שמייצגים את שלושת החשודים, טוענים כי השניים האחרים עדיין לא זומנו לחקירה. כמו יתר אזרחי ישראל, גם הם ממתינים לראות מתי יקראו להם למסור את גרסתם במשטרה.

תמונות מכונית הב.מ.וו שדוהרת במהירות שיא מתל אביב לחיפה הסעירו את המדינה כולה. גם לאחר כשבוע, אותם צעירים ממשיכים להסתובב חופשי למרות המעשה המסוכן שביצעו לכאורה. במשטרה צינו בסוף השבוע לשאלת חדשות 2 באינטרנט, כי גם אם ייעצרו הצעירים - הם רק יעוכבו לחקירה וישוחררו זמן קצר לאחר מכן. זאת, למרות שהתברר כי אחד הצעירים שהופיע בסרטון המפליל הוא עבריין מורשע, שנידון למאסר בפועל בשנה שעברה.

לא ניתן היה להשיג את תגובת משטרת אגף התנועה.

במקום להעיר - החברים מעודדים 

בשבוע שעבר התייחס לנושא גם נצ"מ ישראל ג'יבלי, מפקד משטרת התנועה הארצית: "יש לנו את השיטות שלנו וצריך סבלנות", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו מנהלים חקירה יסודית ומסודרת, על מנת שבסופו של דבר יוגש כתב אישום. הנהג הוא יהיה על הכביש עד תום החקירה". נצ"מ ג'יבלי התייחס גם לאמינות הסרטון ואמר כי "היא לא מוטלת בספק".

בקטע הווידאו, שזכה לשם "תל אביב - חיפה ב-9 דקות - אל תנסו בבית", נראה נהג הרכב נוסע במהירות שמגיעה לכ-260 קמ"ש. במקום להעיר לו, ממשיכים חבריו דווקא לעודד אותו וקוראים לו להאיץ.

במהלך הנסיעה אף מחליט הנהג להוריד את ידיו מההגה ולמחוא כפיים לצלילי מוזיקה רועשת, תוך כדי שהחבורה מתעדת את הנסיעה המופרעת במשך יותר משלוש דקות.

יש לכם סיפורים מעניינים, וידאו ותמונות? שלחו לנו למייל האדום