לאחר שהבוקר (ה') הוארך מעצרו של אביו של אייל גולן, דני ביטון, יחד עם עובד בחברת ההפקה "ליאם הפקות" צחי אסולין, עוכבו שלושה חשודים נוספים לחקירה בחשד למעורבות בפרשת "משחקי חברה". השלושה הובאו למשרדי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב -  וביניהם גם נהגו של אייל גולן. מידת מעורבותם בפרשה טרם התבררה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרקליטו של הנהג, עו"ד שחר חצרוני, אמר כי מרשו נחקר באזהרה ו"מוסר גרסה מפורטת. אני סמוך לבטוח שלאחר שהמשטרה תקבל את גרסתו היא תדע שאין צורך להשאירו במעצר". לדבריו, לנהג מיוחסות עבירות מין, אך הוא טען בחקירתו כי לא השתתף באותן מסיבות חשק וכי הוא "נחקר לגבי עניין נקודתי".

ביטון ואסולין, שמעצרם הוארך היום בארבעה ימים, חשודים בבעילה אסורה בהסכמה של קטינות, בהדחה לשימוש בסמים ובמעשה מגונה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשמונה ימים, אך בית המשפט החליט להסתפק בחצי מהזמן - ולהאריכו רק בארבעה ימים. יחד עם זאת, הבהירו היום במשטרה כי בשלב זה הוסרו החשדות נגד הזמר מאור אדרי, שנחקר אמש ושוחרר. יתר על כן, ייתכן כי עם התפתחות החקירה - הוא יזומן לחקירה נוספת.

דני ביטון בבית המשפט, ארכיון
דני ביטון בבית המשפט | צילום: מוטי קמחי

שלושה חשודים נוספים בפרשה, ששוחררו אמש לבתיהם: איילן גולן עצמו, יחצ"ן מסיבות ואיש תקשורת - צפויים להיחקר היום פעם נוספת ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב.

בהחלטתו להאריך את המעצר כתב השופט שמואל מלמד: "מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר נגד החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להם. מעדויות שנגבו מהמעורבים בתיק עולה כי חלקם של החשודים בארגון עבירות המין, בשונה מיתר החשודים בתיק. מדובר בעבירות חמורות ויצוין כי מבחינה מוסרית השימוש בתמימותן של בנות קטינות המבקשות 'לגעת בזוהר' מהווה פגיעה חמורה ומוסרית באותן קטינות".

פרקליטו של ביטון: "איזו מין צורת חקירה זו?"

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה יוני חג'ג' כי החקירה מתנהלת במשך מספר חודשים, וכי "ישנה אינדיקציה לכך שהיו מגעים בין החשוד (ביטון) לבנות, שהעידו כי הן קיבלו כסף בעבור המפגשים עמו". לדבריו, התלונה הראשונה בעניינם של החשודים הוגשה במחצית חודש אוגוסט. מנגד, תהה פרקליטו של אביו של גולן, עו"ד שרון קינן, מדוע אין בידי המשטרה תיעוד של המפגשים אם אלו "אירעו תחת עינם הפקוחה של החוקרים?". בתגובה, השיב נציג המשטרה: "ישנן ראיות אחרות".

פרשת
"משחקי חברה" | צילום: מוטי קמחי

עורך דינו של ביטון שאל את נציג המשטרה האם בזמן החקירה התרחשו מפגשים בין מרשו לקטינות. "ישנה אינדיקציה שהוא התייחס אליהן", השיב השני, וציין כי הקטינות העידו כי קיבלו מתנות מהחשוד בדמותן של טבעות. כשנשאל לגבי שווין, ענה: "הן חשבו שמדובר בשווי של עשרה שקלים".

עו"ד קינן תקף את התנהלות המשטרה בפרשה. "מדובר בתרגיל חקירה שבו הודלף המידע ואז לעצור את החשודים בגין שיבוש החקירה. איזו מין צורת חקירה זו? אם הם כל כך מסוכנים - למה הושארו בחוץ במהלך חודשים ארוכים, כדי שיגיעו לקטינות?". הוא טען כי "המעצר המתוקשר היה בדיוק ביום שבו שוחרר שלום דומרני. זה מקרי?".

בהמשך שאל גם עו"ד בני נהרי, המייצג את צחי אסולין, עובד חברת ההפקה, כיצד החלה החקירה בעניינו של מרשו. "הגיעו עדויות של קטינות", השיב לו נציג המשטרה בדיון, "הסיפור לא התחיל עם מרשך".

"בימים האחרונים החשוד (אסולין) ניסה לבצע פעולות של שיבוש מהלכי חקירה", טען נציג המשטרה. עורך דינו של האיש הדגיש כי "מדובר באדם נורמטיבי ללא עבר פלילי וחלק מהאנשים שנחקרו שוחררו לביתם. במה הם שונים?". הפרקליט ציין כי מרשו אמר לו שאחת העדויות נגדו הייתה של בת 19. "לא בגללה הוא כאן", ענה לו נציג המשטרה.