בנגקוק, ארכיון
דרמה בתאילנד, ארכיון | צילום: רויטרס

הותר לפרסום כי לאחר מבצע משטרתי בינלאומי, הצליחה משטרת ישראל להשיב לתושבת באר שבע את שתי בנותיה שעל פי החשד נחטפו לתאילנד על ידי אביהן לפני יותר מחודש ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השתלשלות האירועים החלה בשלהי חודש אפריל, כשהאישה בת ה-34, תושבת באר שבע, התלוננה במשטרה כי בן זוגה לשעבר לא החזיר את הילדות, בנות 5 ו-3 לביתה. היא סיפרה לחוקרים כי הוא נעלם ולא עונה לשיחות טלפון ממנה, וכי ייתכן שחטף אותן.

במשטרה בדקו את טענות האם, ועד מהרה גילו כי האב אכן עזב את ישראל עם שתי בנותיו שעות ספורות קודם לכן. מפקד מחוז הדרום, ניצב יורם הלוי, הקים מיד צוות חקירה מיוחד בשל רגישות הפרשה, וגם האם גויסה על מנת לנסות ולהשיב את הבנות. במקביל, הוצא צו איסור פרסום על פרטי הפרשה.

החוקרים גילו כי האב, הנמצא בהליכי גירושין מהאם, הציג מסמך מזויף למשרד הפנים על מנת להוציא לילדות דרכון. במשטרה התחקו אחר מסלול הימלטותו, וזיהו כי עבר במספר מדינות - תחילה ביוון, לאחר מכן בטורקיה, רוסיה ולבסוף התמקם בתאילנד, ככל הנראה משום שאין הסכם הסגרה בין המדינות וכי צו המעצר נגדו שהוצא באמצעות האינטרפול אינו תקף.

הוחלט לפעול במהירות

המשטרה גילתה במהלך החקירה שהאב שקוע בחובות גדולים, דבר שגרם לחשש כבד כי הוא עלול להעביר את הבנות לגורם שלישי עבור בצע כסף, לכן הוחלט לפעול במהירות. שוטרים סמויים התמקמו סמוך לבית חב"ד בבירה בנגקוק, שם התגורר האב עם בנותיו בשבועות האחרונים.

לאחר התייעצות עם המחלקה הבינלאומית בפרקליטות, הוטסה האם למקום והבוקר, לאחר מבצע מורכב, היא שבה עם שתי בנותיה לישראל, כשהן בריאות ושלמות.

החקירה העלתה כי האחים של האב נהגו לאיים על האם והם חשודים כי ניסו לסייע לאב בבריחתו. במשטרה מעריכים עוד כי במהלך היום יתבצעו מעצרים של גורמים נוספים המעורבים בפרשה, שלמרבה המזל הסתיימה הבוקר בשלום עם חזרת הבנות.