נמשכות החקירות. אילוסטרציה
נמשכות החקירות. אילוסטרציה | צילום:

במשטרה ממשיכים לחקור את פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות שנחשפה בחדשות 2 ביום רביעי האחרון. השבוע צפויות התפתחויות בחקירה, ובהן מעצרים בעיקר של מקורבים לזמר המפורסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כנגד קרוב משפחתו של הזמר המפורסם, התיק הולך ומתחזק. החשד הוא שאותו מקורב סרסר בקטינות ואף קיים איתן יחסי מין בניגוד לחוק. אמש הוא הכחיש את החשדות ואמר: "לא היו דברים מעולם".

נגד הזמר המרכזי בפרשה נראה שהתיק דווקא נחלש. זאת בעיקר משום שהחוקרים מפקפקים בעדותן של חלק מהנערות עימן קיים לכאורה קשרים. "אני מקווה שבעוד כמה ימים זה יהיה מאחורינו", אמר הזמר בהופעה לפני מספר ימים. אולם במשטרה לא הזדרזו לבקש להסיר את צו איסור הפרסום על שמו, לפחות עד שתגיע ראייה חזקה נוספת שאולי תאפשר להעמידו לדין.

עדויות נוספות נגבו מנערות

בשלב מאוחר יותר צפוי גם הזמר להיחקר בפרשה, לגביו כנראה לא מדובר בחשדות הכבדים של סרסרות או הדחה לשימוש בסמים. אך בכל זאת יש נגדו טענות כבדות משקל, עליהן יאלץ לענות לא רק באולפנים אלא גם בחדר החקירות.

במהלך סוף השבוע המשיכו החוקרים לגבות עדויות מהנערות, מהן הם מסיקים כי מדובר על שיטה של ממש. לטענת החוקרים, אותו קרוב משפחה וחברים, היו מגיעים להופעות של הזמר ומאתרים מעריצות נלהבות. הם היו מספרים להן שהם מקרובים לזמר ואז היו מפתים את הנערות, חלקן גם קטינות, לקיים יחסי מין כשהם מבטיחים להן שבסופו של דבר יפגשו את הזמר הנערץ.

כחלק מהחקירה ככל הנראה ייערכו גם עימותים בין הנערות לבין החשודים בפרשה. רוב התיק לא יושב על העדויות שסיפקו הנערות, אלא על חקירה סמויה שנמשכת כבר שלושה חודשים. אותה חקירה נתמכת בחלקה על ידי עדויות המעריצות.

עדותה של הנערה שדיברה בערוצי התקשורת, נתפסת במשטרה כפחות אמינה. המשטרה מציגה את אותה עדה כצמאת פרסום. אולם, בחלק מדבריה, לא בהכרח בהקשר של הזמר המפורסם, יש גם גרעין של אמת.

בעדויות סיפרו הנערות שבעיניהן לא התרחש משהו פסול. טענה זו מחזקת את התיק משום שהמעריצות אינן מלאות שנאה כנגד הזמר או מקרוביו. יתרה מזאת, ייתכן שמפאת גילן, הן אינן מבינות את משמעות הדברים שעשו להן ולכן חומרת התיק מתעצמת.