מעצרם של ארבעת עובדי הרכבת החשודים בקבלת שוחד הוארך הבוקר בהסכמה בשישה ימים בבית משפט השלום ברמלה. עובדי רכבת ישראל נעצרו אתמול כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, בעקבות חקירת משטרה ותחקיר חדשות ערוץ 2. מהחשדות עולה כי אנשים שרצו להתקבל לעבודה ברכבת שילמו אלפי שקלים לחברים בוועד של רכבת ישראל כדי שיקבלו אותם לעבודה. בין העצורים יו"ר ועד עובדי הרכבת, שאול עוקיש וסגנו, מיכה חיון.

בנוסף, נותני שירותים שביקשו להפעיל את עסקיהם ברכבת, שילמו גם הם שוחד כספי לעובדים מהוועד, על פי החשד, על מנת לזכות במכרזים. החקירה התנהלה בחודשים האחרונים על ידי יחידת ההונאה של משטרת מחוז המרכז - ושיאה במעצרים שהתבצעו אתמול.

"הסכמנו להארכת המעצר על מנת שהמשטרה תוכל לעשות את עבודתה ולגלות את חפותם של החשודים", אמר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד שרון נהרי, סניגורם של שאול עוקיש ומיכה חיון, שניים מהחשודים. כל החשודים מכחישים את החשדות המיוחסים להם, וטוענים "אין לנו יד בדבר".

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי הנהלת הרכבת תשתף פעולה עם המשטרה על מנת לסייע למצות את החקירה ולהגיע לחקר האמת ביסודיות ובמהירות לטובת כל הצדדים המעורבים. כמו כן מדגישים ברכבת כי מדובר במקרים שהתרחשו לפני שההנהלה הנוכחית נכנסה לתפקידה. "מאז הנהלים שונו", מבהירים ברכבת ישראל.