כל מי שדמיין אי פעם סוחרי סמים לא העלה בדעתו שככה הם ייראו. הבוקר הוארך בבית משפט השלום בתל אביב מעצרם של שני תלמידי ישיבה מירושלים, בן-ציון מילר וישראל אייזנבך, בחשד שהיו חלק מרשת סמים חרדית.

אולם בית המשפט התמלא באברכים רבים שישבו על ספסלי העץ וקראו פרקי תהילים למען חבריהם שישבו, לראשונה, מאחורי זכוכית המעצר. החשדות נגד השניים התגלו לאחר שבחודש אפריל האחרון נעצרו בשדה התעופה ביפן שלושה אברכים אחרים, תושבי בני ברק וירושלים, כשבמזוודותיהם דפנות כפולות שבתוכן נמצאו לא פחות מ-90 אלף כדורי אקסטזי.

משטרת הגבולות היפנית עצרה את השלושה מיד כשירדו מטיסה שהגיעה מהולנד, ככל הנראה בעקבות מידע מודיעיני שהועבר אליהם. השלושה סיפרו בחקירתם כי בן-ציון מילר גייס אותם על מנת להעביר עתיקות, וכי לא ידעו שהם למעשה מבריחים סמים.

המשטרה היפנית העבירה את חומרי החקירה למשטרת ישראל. נציגים יפנים הגיעו בעבר גם לישראל על מנת לחקור את הפרשה, ותהו מדוע המשטרה הישראלית לא לוקחת חלק פעיל במצוד אחר הרשת. אמש, לאחר כמעט שנה מתחילת הפרשה, נעצרו שני האברכים. מגורם שלא הסכים להזדהות עולה כי נבדק החשד כי גם ידם של משפחת הפשע של האחים אברג'יל הייתה מעורבת במידה כלשהי ברשת הסמים שנחשפה.

אייזנבך, העצור השני שמעצרו הוארך היום, טען, כמו השלושה שנעצרו ביפן, כי מילר הוא העומד מאחורי הרשת וניסה לגייסו גם כן להעברת עתיקות, וכי לא ידע שהוא מעביר סמים. חבריו של אייזנבך סיפרו כי היה נהגו האישי של האדמו"ר מסאטמר והדגישו כי האדמו"ר לא היה מקבל לשירותיו אדם שהיה מעורב בפלילים או בעניינים מפוקפקים אחרים.