אגד: אין מניעה להחזיר את המסלול לסידרו.
מהומה באוטובוס. ארכיון | צילום: מאור רוזנשטיין

הדרת נשים באוטובוס בירושלים הפכה היום (ה') על פי החשד לתקרית אלימה: לפי גרסת המשטרה, גבר חרדי הוכה בפניו על פי החשד לאחר שהורה לאישה שנסעה בקו אוטובוס מספר 54 של חברת "אגד" לעבור אל חלקו האחורי של הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלוותם של נוסעי קו האוטובוס ברחוב כנפי נשרים שבעיר הופרה כאשר גבר חרדי, על פי המשטרה, החליט להורות לאישה חילונית לקום ממושבה. הוא העיר לאישה על שהתמקמה בחלקו הקדמי של האוטובוס והורה לה לעבור אל חלקו האחורי, המיועד בקווי המהדרין לנשים, זאת על אף שבאוטובוס זה לא חלה מדיניות זו.

צעיר חילוני שנסע אף הוא באוטובוס שמע את הדברים, אומרים במשטרה, והחליט לעמוד לצדה של האישה. על פי החשד הוא החל לתקוף פיזית את החרדי, משך בזקנו ולבסוף הכה אותו באפו באמצעות אגרופיו. לאחר המקרה נטש הגבר החילוני את האוטובוס ונמלט מהמקום. החרדי שהותקף טופל על ידי צוות מד"א שקבע כי מצבו טוב.

נוסעי האוטובוס שהיו עדים למתרחש הזעיקו את השוטרים לזירת ההתרחשות. מהמשטרה נמסר כי החרדי שהותקף יתושאל לצורך הגשת תלונה, וכי נעשים מאמצים לאתר את הצעיר החילוני המעורב במעשה.

באגד טוענים כי עודכנו בגרסה אחרת לאירועים. לטענתם, מדובר באדם הלוקה בנפשו שהטריד קשיש חרדי. שני חרדים אחרים ביקשו להגן עליו והם תקפו אותו, מה שיצר מהומה באוטובוס. במשטרה דבקים בגרסתם המקורית להשתלשלות האירועים.

לפני כשבוע דווח על תקרית אלימה נוספת בעקבות הדרת נשים בבית שמש. צעירים חרדים רגמו באבנים 3 אוטובוסים, זאת לאחר שאישה שהתיישבה בקדמת אחד מהם סירבה לבקשה לעבור לחלקו האחורי. המשטרה עצרה גבר שנחשד שהלהיט את המהומה אלימה נגדה, ושני צעירים נוספים שככל הנראה היו מעורבים בהשלכת האבנים על האוטובוסים וניפוץ שמשותיהם.