שוחח עם זקן בשליחות אולמרט? (צילום: קובי גדעון, פלאש 90)
זקן ואולמרט, ארכיון | צילום: קובי גדעון, פלאש 90

במסגרת החקירה נגד אהוד אולמרט, שעל פי החשד סידר לראש לשכתו לשעבר שולה זקן כספים למימון מחייתה ולמימון ההוצאות המשפטיות, עולה כעת החשד כי ראש הממשלה לשעבר אף סידר לזקן עבודה בארגון הצדקה וראייטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, זקן הועסקה בווראייטי שנה וחצי, לצרכיו של אולמרט ועל פי בקשתו, והרוויחה 7,500 שקלים לא כולל מע"מ, כשתפקידה בארגון היה איסוף תרומות.

בשונה מהמקרה שבו היה מעורב לכאורה איש העסקים אלפרד אקירוב, כאן יש תמימות דעים במשטרה שהעסקתה של זקן בווראייטי לא הייתה פיקטיבית. המשטרה בודקת כעת את החשד שאולמרט הוא זה שפנה לווראייטי וביקש שיעסיקו את זקן.

מסר עדות בפרשה. עו"ד פטמן (צילום: חדשות 2)
מסר עדות בפרשה. עו"ד פטמן | צילום: חדשות 2

וראייטי ירושלים: "זקן גייסה תרומות משמעותיות"

בהמשך לכך, הגיעו היום (א') שניים מבכירי ארגון וראייטי ירושלים ליחידת להב 433 של המשטרה, שם הם שהו שעות ארוכות בכדי למסור עדות. גם פרקליטה לשעבר של זקן, עו"ד מיכה פטמן, מסר עדות ארוכה בפרשה, אם כי הוא לא נחקר.

גורמים המעורים בתיק אומרים שהחקירה קרובה לסיומה, וכי בתוך שבוע עד עשרה ימים יועבר התיק לפרקליטות המדינה.

מווראייטי ירושלים נמסר בתגובה כי "זקן עסקה בגיוס תרומות, הצליחה לגייס תרומות משמעותיות וכשלא יכלה לאחרונה בשל ענייניה המשפטיים להגיע לעבודה, הוחלט להמשיך את העסקתה כאות הערכה לפעילותה הברוכה ממנה נהנים קרוב לאלף ילדים עם מוגבלויות מדי שבוע".

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר בתגובה כי "אולמרט הוא זה שסיפר מיוזמתו לחוקרים על העסקתה של שולה זקן בוראייטי. נקודה זו רק מחזקת את שטען מלכתחילה, כי סייע לשולה זקן כחבר, כאשר זו טענה בפניו שהיא במצוקה".