בית משפט השלום בכפר סבא האריך בחמישה ימים את מעצרו של יוסף נונו בן ה-70, החשוד בביצוע מעשים מגונים בנערה בת 14 שאושפזה בבית החולים בשל נטייה אובדנית. במהלך הדיון שנערך בעניינו תקפו בני משפחתו של החשוד את הצלמים שתיעדו את הגעתו לאולם.

השופטת רחל קרולינסקי קבעה בדיון כי נונו הוא אדם מסוכן לציבור ולכן יישאר במאסר למרות גילו המתקדם. החשוד, תושב הרצליה ריצה תקופת מאסר ארוכה בעברו לאחר שהורשע ברצח, פדופיליה ואונס. אך למרות זאת, הועסק נונו על ידי חברת כוח האדם מטח ונשלח להשגיח על קטינות.

צוותי הצילום שהגיעו לדיון באישור בית המשפט על מנת לצלם, זכה ל"קבלת פנים" צוננת מבני משפחתו של העבריין, אלה השתוללו באולם בית המשפט וניסו בדרך אלימה למנוע את הצילום.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה, כי מנהל מחלקת הילדים בבית החולים "מאיר" בו אושפזה הצעירה, שחשד בנונו דיווח כבר לפני שישה ימים על מעשיו, אך המשטרה עצרה אותו רק היום. עורך דינו של נונו, יצחק איצקוביץ', אמר לחדשות 2 כי מרשו מכחיש את המיוחס לו וטוען כי אין לו כל קשר למה שנטען על ידי המשטרה.

"הוא הצהיר שעברו הפלילי נקי"

עובדי עמותת מטב שהעסיקה את תושב הרצליה בן ה-70 שנעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים בנערה, טוענים כי לא ידעו כלל שמדובר בעבריין סדרתי . למרות שהורשע בעבר ברצח אשתו ובשורה של מעשי אונס, המעסיקים ששלחו אותו להשגיח על אותה נערה שניסתה לשים קץ לחייה טוענים: הוא הצהיר כי עברו הפלילי נקי.

"אנחנו מצטערים על המקרה ומבינים נשגרם לנערה הזו סבל, יחד עם זאת לא יכולנו לדעת על קופת השרצים של האיש כיוון שאסור לנו לדרוש תעודת יושר על פי חוק", אמרה לערוץ החדשות רוניתה טביב, מנהלת בחברה.

"האיש נשלח לעבודה בבית החולים מאיר מתוקף יחסי עבודה עם בית החולים, במסגרתו אנו מספקים להם עובדים להשגחה במחלקות השונות", ציינה טביב. "האיש הגיע לעבודה עם ניסיון סיעודי בשתי חברות קודמות, והצהיר שאין לו עבר פלילי. אנו עורכים את המיון בהתאם לכללים העומדים לרשותינו, אך אין לנו אפשרות לדרוש דברים בניגוד לחוק".

על פי החוק, כאשר אדם מגיע לראיון במקום עבודה, ניתן לדרוש ממנו לחתום על הצהרה כי אין לו עבר פלילי, אולם אסור למעסיק לדרוש ממנו להציג את תעודת היושר מהמשטרה כתנאי לקבלה לעבודה.

הורשע ברצח, אנס, ובעילת קטינה

מעצר החשוד חשף מחדל חמור שהוביל למצב שבו אדם שריצה בעבר יותר מ-20 שנות מאסר בגין שורה של עבירות חמורות, נשכר על ידי בית החולים "מאיר" בכפר סבא כדי להשגיח על הנערה, ונותר עמה ללא נוכחות של אדם נוסף במהלך הלילה. העבירות שבהן הורשע החשוד בעבר הן רצח אשתו, בעילת קטינות ומעשים מגונים בתוך המשפחה, שבגינן ריצה תקופות מאסר ממושכות. 

הנערה אושפזה בתחילת השבוע בבית החולים בשל ניסיון אובדני. עקב החשש שתפגע בעצמה שנית שכר בית החולים מחברת כח אדם, עמה הוא עובד בקשרי מכרז, אדם כבן 70 אשר ישמש כמשגיח סיעודי בשעות הלילה בתוך מחלקת הילדים.

במהלך הלילה נכנסו הרופאים לחדרה של הנערה וגילו את החשוד בשעת מעשה, אז הזעיקו את כוחות משטרת כפר סבא שעצרו את החשוד. מצפייה בתיק הפלילי של האיש קשה להבין כיצד התקבל אותו חשוד לעבודה עם ילדים לאחר סדרת העבירות שבהן הורשע בעבר.

מנהלת בחברת מטב הוזמנה לתת עדות במשטרה

חברת מטב הינה עמותה לשירותי טיפול ורווחה מעניקה מגוון שירותים לקשישים ולבעלי צרכים מיוחדים. בעקבות חשיפת החשדות החמורים נגד האיש שעבד בחברה, המשטרה זימנה את מנהלת סניף השרון של החברה כדי לתת עדות במסגרת החקירה.

"מדובר באדם הנושא בעברו מאסר עולם בגין רצח אישתו, שקיבל חנינה מהנשיא אחרי 24 שנות מאסר וכן ריצה מספר רב של מאסרים בגין אינוס קטינות, מעשים מגונים בקטינות, בעילות אסורות, ומעשים מגונים בתוך המשפחה", סיפרו במשטרה.

"בתשאול ראשוני החשוד הודה שהעניק לנערה עיסוי אך שלל מעשים מיניים. עם זאת ציין בפני השוטרים כי נשק לה במצח על מנת לעודד את רוחה ולשמח אותה", סיפר עו"ד פקד רפי וקנין בשיחה עם ערוץ החדשות. "מדובר בחקירה מורכבת בה נבדק חשד למעשים נוספים של האיש, שעבד עם קטינים נוספים, וכן הנסיבות בהן הועסק אותו אסיר לשעבר בידי חברת כוח האדם שהעסיקה אותו".

הבוקר הובא החשוד להארכת מעצרו בבית משפט השלום בכפר סבא. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו בשבעה ימים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק