פרשת התעללות חמורה בתוך המשפחה נחשפה הבוקר, לאחר מעצרו של אב לשבעה ילדים מחדרה בחשד להתעללות בשלושה מילדיו הקטנים. על פי החשד, האב נהג להעניש אותם בשיטות אכזריות שאימץ "כדי לחנך אותם".

האב בן ה-60 נעצר בעקבות דיווח של מטפלות וסייעות שטיפלו בילדים לשירותי הרווחה בעיר, על התעללות מצד האב באמצעות הכנסת פלפל חריף לפיהם ולמקומות אינטימיים בגופם של ילדיו, הצלפה בכבלי חשמל וטלפון, ונעילתם לפרקי זמן ארוכים במקומות חשוכים.

רב פקד רמי רז, מפקד משטרת חדרה, סיפר בשיחה עם חדשות 2 כי "החשד התעורר לאחר שמטפלות שטיפלו בילדים דיווחו לרווחה על דברים לא תקינים המתרחשים בבית. המשפחה לא הייתה מטופלת על ידי הרווחה וההורים לא מוכרים למשטרה מעבירות אחרות".

המשטרה: בודקים אם גם הילדים הגדולים עברו התעללות

בעקבות התלונות נגדו, המשטרה עצרה את האב ועיכבה את האם לחקירה. במסגרת החקירה, נבדקת גם מידת מעורבותה של האם במעשים שבוצעו בילדים בני ה-6 עד ה-9 בין אם בידיעה ואי דיווח, ובין אם מדובר במעורבות ישירה. בין היתר נלקחו עדויות גם מהילדים, שרובם עדיין קטינים. בחקירתו הודה האב בחלק מהמעשים המיוחסים לו, וטען כי "לא הייתה לו ברירה אלא להפעיל אמצעים פיזיים לחינוך הילדים".

לאחר מעצרו הובא האב לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר, שם הוחלט להשאירו במעצר עד יום רביעי. האם שוחררה לביתה בתנאים מגבילים בתום חקירתה. בשלב זה הוחלט לא להרחיק את האם מילדיה, והם ימשיכו לשהות בבית בפיקוח של שירותי הרווחה.

שכנות של האב הגיעו לבית המשפט והגנו עליו. לדבריהן, מדובר באב מסור שדאג לילדים ועבד מבוקר עד ערב כדי לדאוג למשפחתו. "למה סתם נטפלים?", שאלה אחת מהן. "הוא לא התעלל באף אחד".

רב פקד רז הוסיך כי "אמנם אף אחד מהילדים לא נזקק לטיפול רפואי, אבל הטענות נבדקות בזהירות רבה, אך עם זאת ביסודיות. בנוסף נבדקת גם אפשרות שהילדים הגדולים יותר עברו מעשים דומים בעבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק