לילה של אלימות ברחובות, למצולמים אין קשר לנאמר (צילום: חדשות 2)
מעצר חשוד, אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

תושייה של שתי נערות בנות 15 הובילה למעצרם של שני אחים, החשודים שהתחזו לפעילים בעמותה למען חולי דיאליזה ושלשלו לכיסם אלפי שקלים שנועדו לעזור לחולים. השתיים חשדו שהכסף אותו אספו מאזרחים תמימים אינו מגיע ליעדו והתלוננו במשטרה. בתום מארב שנערך לחשודים הם נעצרו.

בלעדי: צפו בנערות משחזרות את ההפללה 

לאחר שחשדן של הנערות התעורר הן החליטו לפנות למשטרה ומסרו את שמות החשודים. מבירור קצר שערכו החוקרים בראשותו של פקד דוד בנו, קצין הנוער בתחנת ראשון לציון במשרדי "העמותה להשתלות כליה לחולי דיאליזה", אליה התרימו הנערות כספים, התברר שהשניים אינם פעילים בה, ואין להם שום קשר אליה. בינתיים, קבעו הנערות פגישה עם אחד החשודים בחניון בראשון לציון, שם המתינו לו גם השוטרים.

ברכבו של אחד האחים נמצאו פנקסי התרומות שהקבלות בהם מסתכמות ב-1,000 וב-1,500 שקלים, שבאמצעותם אספו לכאורה החשודים אלפי שקלים. עם מעצרו, הכחיש החשוד את המעשים וסיפר שהועסק אצל אחיו בתום לב. זמן קצר לאחר מכן נעצר גם האח. בנוסף, אותרה ברכב רשימה ובה שמות של 13 נערים נוספים ששימשו מתרימים עבור האחים, ככל הנראה ללא ידיעתם על היעד שאליו הגיע הכסף.

השניים, בני 25 ו-21 מיישוב ליד ראשון לציון, יובאו בהמשך לבית משפט השלום בעיר, שם יוחלט אם להאריך את מעצרם. עם הגילוי על דבר מעצרם, הביע יו"ר העמותה זעזוע והכחיש כל קשר לפעילותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק