יד מחזיקה ג'וינט (חדשות 2)
פרשיית סמים חמורה ברמת השרון | צילום: חדשות 2

פרשיית סמים חמורה נחשפה ברמת השרון, כאשר המשטרה התירה לפרסם כי בשבועות האחרונים נעצרו 45 נערים ונערות, תלמידי תיכון בעיר, בחשד לסחר ואספקת סמים לחבריהם.

נגד הנערים נפתחו הליכים פליליים אך כולם שוחררו לביתם לאחר חקירה. עם זאת, המשטרה עצרה באחרונה שני בגירים בחשד שסיפקו את רוב הסמים לבני הנוער. נגד הבגירים הוגש כתב אישום ובית המשפט האריך את מעצרם.

רפ"ק ניסים דאודי, ראש משרד החקירות במשטרת גלילות סיפר: "זו פרשה בהיקף גדול, בה הנערים סחרו והשתמשו בחשיש ומריחואנה בגינות ציבוריות ובבתים. אני שמח שבעזרת מידע מודיעיני הצלחנו לפצח את הפרשה".

הנערים הושפעו מעספור?

הסדרה "עספור" אינה מתאימה לצפיית בני-נוער - כך קובע דוח של מועצת הכבלים והלוויין. על-פי בדיקה שנמשכה מספר שבועות, מזהירה המועצה כי קיים חשש סביר כי התכנית המשודרת בהוט מעודדת שימוש בסמים.

באגף הפיקוח במועצה החליטו לנסח דוח מעקב ייחודי סביב התוכנית, ועלו על ממצאים לפיהם סיווגה של התוכנית על-ידי הוט, כלא מתאימה לילדים מתחת לגיל 14 היא הפרה של כללי המועצה.

אגף הפיקוח גילה כי הסדרה מכילה סצנות רבות ומרכזיות בהן יש חשש סביר כי יעודד שימוש בסמים. על-פי הממצאים, פתיח הסדרה מציג עישון ג'וינטים, וכבר בפרק הבכורה של התוכנית נראים גיבורי מדליקים סיגריה לא חוקית, כשדמות אחת אומרת לאחרת "זה אחלה סיפתח לארוחה, זה מרים לך לוולה".

כמו כן נראים בסדרה כלים לעישון סמים והתייחסויות שונות לקנאביס, בהקשרים חיוביים ואמפאתיים. על-פי כללי המועצה, "משדר אינו ראוי לגילאי 18 ומטה אם הוא כולל תכנים שיעודדו שימוש בסמים".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק