המודעה שנתלתה בישיבה
המודעה שנתלתה בישיבה | צילום:

בעקבות פרסום מודעות ובהן גילויי שמחה על מותו של ראש הממשלה לשעבר אריק שרון, הורה השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לפתוח בחקירה. בין היתר, נמצאו מספר מודעות כאלה בישיבות ובבתי תלמוד שונים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר הוחלט להקים דסק משותף לאגף החקירות במשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות, שיטפל, ייתן מענה מהיר ויקבע מהו סוג הטיפול הדרוש בהודעות מסוג זה.

נציגי שלושת הגופים יידרשו בין השאר להחליט אם לפתוח בחקירה, מה יהיה היקפה ואילו אמצעים נוספים לנקוט מול המפרסמים האנונימיים של כרזות השטנה מסוג זה. במטה הארצי של המשטרה ציינו כי "אין זו הפעם הראשונה שאנו נחשפים לפרסומים מסוג זה ולכן הוחלט להקים גוף קבוע שיחליט וייקבע כיצד לטפל בהם". ‎

"מדובר בהתנהלות בזויה", אמר השר אהרונוביץ', שביקש מגורמי המשטרה לטפל בנושא במהירות. "אני רואה בחומרה רבה התנהגות עבריינית שכזו, לא ייתכן ולא יעלה על הדעת כי גילויי שמחה שכאלה".

ראש הממשלה לשעבר שרון (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה לשעבר שרון | צילום: רויטרס

ח"כ סטורק עוררה זעם ופרסמה הבהרה

אחת מהמודעות האלה נתלו אתמול בישיבת "תורת החיים", שפונתה מנווה דקלים ליישוב יד בנימין. בין היתר על לוח המודעות נתלה שלט ועליו הכיתוב: "מזל טוב לבבי לאריאל שרון לרגל פטירתו". הישיבה שכנה שנים ארוכות בישוב נווה דקלים, ופונתה משם בהתנתקות שאותה הוביל ראש הממשלה שרון. מודעה נוספת נמצאה ביישוב ניצן של מפוני גוש קטיף.

ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי) עוררה אתמול זעם לאחר שבהודעה שהוציאה לתקשורת לאחר מותו של שרון אמרה כי "בצד התודה וההוקרה על תרומתו העצומה של שרון למדינת ישראל, אי אפשר שלא להודות גם לקב"ה על כך ששרון נלקח מחיינו הציבוריים בטרם הספיק להמיט על תושבי יהודה ושומרון, ועל תושבי עוטף יו"ש את האסון שהמיט על מתיישבי גוש קטיף ועוטף עזה".

זמן קצר לאחר מכן היא הוציאה הודעת הבהרה, שבה ציינה כי דבריה הובנו באופן לא ברור - וכי היא לא התפללה למותו.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם