ארכיון (צילום: רויטרס)
הסלט שעלה ביוקר. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

כך ייעשה לבת שרצתה לשמח את אביה הקשיש ולהביא לו טעימה אחרונה ממולדתו: מאיה ליוקולוביץ נסעה לבקר את אחותה בבלרוס, והביאה איתה במטוס חזרה לארץ מספר מלפפונים ותפוחי אדמה. כשהדבר התגלה לפקחי המכס, הם השליכו לטענתה את הירקות לרצפה, ולקינוח איימו בתביעה משפטית.

"אני כבר איש מבוגר ומתגעגע לטעם הירקות שאכלתי כל חיי. הביאי לי רק כמה מלפפונים ותפוחי אדמה כדי שאטעם אותם בפעם האחרונה", אמר האב בן ה-80. לאחר שמילאה את בקשתו וטסה ארצה, הגיעה מאיה למכונת השיקוף במכס. "כשפקיד המכס ראה את הירקות, הוא זרק אותם מיד על הרצפה מבלי לתת כלל הסברים", סיפרה מאיה לעיתון "ידיעות אחרונות".

"הם קרעו ממני את התיק עד שלקחו את כל הירקות. אני לא מבינה למה נאבקו בי, אני הרי לא פושעת", הוסיפה בפליאה. לדבריה, רק מאוחר יותר ניאותו אנשי המכס להסביר את האירוע החריג, וטענו שחששו מטפילים שעלולים להזיק לחקלאות המקומית.

אך בכך לא תמה "פרשת הסלט". בעקבות ההתרחשויות בעמדת המכס, מאיה נאשמת בתקיפה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. "קשה להבין מדוע משטרת ישראל עושה הכל כדי להגיש כתב אישום בעבירה כה פעוטה", מסרה אמש עורכת הדין זוהר רון המטפלת בתיק מטען ההגנה. הדיון הבא בתיק נקבע לחודש מרץ ובינתיים, שלחה השופטת את מאיה לבדיקה פסיכיאטרית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק