אקדח טייזר. המפכ
אקדח ההלם החשמלי נגנב. ארכיון | צילום: AP

ניסיון אכיפת החוק הסתיים בפציעתו של לובש המדים: במהלך סיור שגרתי של שוטרי תחנת ראשון לציון, נתקל אחד הצוותים בחבורת צעירים שהקימה רעש ושתתה משקאות אלכוהוליים בשכונת רמת אליהו שבעיר. האירוע הסתיים בתקיפתו של אחד השוטרים, שמונה עצורים ואקדח טייזר שנגנב מצוות השיטור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע האלים התרחש לפנות בוקר (ש'), אז הגיעו שוטר ומתנדב שצוותו יחד בניידת הסיור והיו בעיצומה של פעילות שגרתית בשכונות העיר אל שכונת רמת אליהו, שם פגשו בחבורת נערים שהקימה רעש חזק ושתתה משקאות משכרים - זאת בניגוד לחוק, האוסר פעילות שכזו במקום ציבורי אחרי השעה 23:00.

מתברר, כי אחד השוטרים ניגש למי שנתפס כ"מנהיג" הצעירים, דרש ממנו לשכנע את חבריו לחדול ממעשיו וביקש לראות מסמכים מזהים. אלא שכאן חלה תפנית אלימה: הצעיר, שהשתחרר רק כמה ימים לפני כן מן הכלא והיה אמור לשהות במעצר בית על פי תנאי השחרור שלו, התנפל, על פי החשד על לובש המדים יחד עם חבריו. במקום התפתחה קטטה שבסיומה נעצר התוקף המשוחרר.

על פי גרסת השוטרים, לכשגילו חבריו של התוקף על דבר מעצרו, החלו בתקיפתו של איש החוק, הצליחו לשחרר את חברם - ואף "הגדילו לעשות" וחטפו מצוות הסיור את אקדח ההלם החשמלי (טייזר) שהיה ברשותם. המתנדב שהיה במקום מיהר להזעיק תגבורת. למקום הגיעו צוותים נוספים שהצליחו לעצור כעשרה חשודים במעורבות במעשה, כולל התוקף שהתחבא במקום מסתור. מחר יובאו העצורים באירוע החמור הזה להארכת מעצרם בבית משפט השלום שבעיר.

"באירוע לא נכחו רק אתיופים - אבל רק הם נעצרו"

"השוטרים עצרו כל אתיופי שהיה במקום", סיפרו הצעירים שנכחו במקום, ואילו צעיר אתיופי המתגורר בשכונה וחושש להזדהות סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "לשוטרים שמגיעים לשכונה הזו קל להפעיל כוח כלפינו. עובדה היא, שבאירוע הזה לא נכחו רק אתיופים - אבל רק הם היו אלה שנעצרו".

ממשטרת מרחב השפלה נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור ביותר. זהו מעשה בריונות לשמה של חבורת צעירים פרחחים שהיו בגילופין ותקפו שוטר ומתנדב במהלך עימות, שבסך הכל ביקשו לאמת את זהותם. בפעילות נחושה של שוטרי משטרת תחנת ראשון לציון נעצרו כל המעורבים באירוע. משטרת ישראל רואה את האירוע בחומרה רבה. מי שמשתמש באלימות ובריונות כלפי שוטר יטופל במלוא חומרת הדין".

מחר כאמור, יובאו העצורים לדיון בהארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.