למרות שבית המשפט שלל מהם את הרישיון, חוזרים עברייני תנועה רבים ברחבי הארץ לכבישים בניגוד לחוק ובאופן שמסכן את הציבור. כוחות סמויים של אגף התנועה במשטרת ישראל עושים הכל על מנת לתפוס אותם על חם ולהוריד אותם מהכביש.

בסרטון שצילמה משטרת התנועה נראית מאזדה שחורה נהוגה על ידי אדם שרישיונו נפסל למשך שמונה חודשים. בנוסף על כך, תוקף רישיון הנהיגה שלו פקע לפני ארבע שנים ועומד כנגדו מאסר על תנאי, אבל כל זה לא מפריע לו להמשיך לנהוג.

בשלב מסוים מבחין הנהג שהבלשים בעקבותיו. הוא מנסה להתחמק וכמעט מתהפך באחד הסיבובים, אבל הבלשים לא מוותרים. למרבה המזל, הנהיגה המסוכנת הזאת לא נגמרת באסון אלא במעצר.

"מדובר באנשים מסוכנים ביותר"

מעצר נהג שנסע לאחר שרישיונו נפסל
מעצר נהג שנסע לאחר שרישיונו נפסל | צילום:

עברייני תנועה רבים ממשיכים מדי יום לסכן את חייהם ואת חיי הציבור, וזאת למרות שרישיונם נשלל בגין עבירות חמורות כגון נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים, גרימת מוות ברשלנות ועוד. "מדובר באנשים מסוכנים ביותר", אומר פקד גדי סעדון, ימ"ר אגף התנועה. "לא סתם אני אומר שהם מהווים פצצות מתקתקות כנגד ציבור המשתמשים בדרך. הם מהווים סכנה כפולה ומכופלת".

מספר הנהגים שבית המשפט פסל את רישיונם מאז תחילת השנה עומד על 4,500. ראש אגף התנועה, ניצב משה צ'יקו אדרי הורה לבלשים של היחידה המרכזית שלו לעצור את אלפי הנהגים המסוכנים האלה בכל מקום שבו הם נמצאים.

"אני יודע, אתם מהיחידה, תפסתם אותי פעם", אומר נהג נוסף שנתפס בכלי רכבו לאחר שרישיונו נפסל. בלשי היחידה מתחקים אחר אותם עבריינים וממתינים להזדמנות לעצור אותם. רבים מהם כבר הורדו מהכביש, אבל גם במשטרה יודעים שהמאבק הזה עוד רחוק מלהסתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק