במחלקה לחקירות שוטרים נחקר הבוקר (ב') באזהרה קצין משטרה בדרגת רב פקד מהיחידה למאבק בפשיעה כלכלית, בחשד שהדליף מידע רגיש על חקירות שמתנהלות ביחידה לעורך הדין רונאל פישר. במקביל, האריך היום בית משפט השלום את מעצרו של פישר ב-5 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היחידה שבה הוא משרת היא שמנהלת את חקירת פרשת השחיתות בנמל אשדוד, שבה מעורב על פי החשד אלון חסן. הקצין שנחקר הוא אחד מראשי צוות החקירה ובעבר היה מעורב בחקירות רגישות נוספות.

בין השאר יבקשו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לבדוק אם אכן העביר הקצין מידע לעורך דין פישר הקשור לפרשת השחיתות בנמל אשדוד והאם הדליף מידע מחקירות אחרות.

בתוך כך, במהלך דיון בבית משפט השלום בירושלים בהארכת מעצרו של פישר, הגיע לאולם הדיונים גם יאיר ביטון, מבעלי חברת "ב.יאיר". ביטון, נעצר לאחרונה בחשד להלבנת הון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל, וכשהוא הובא להארכת מעצרו, מי שייצג אותו היה עורך הדין רונאל פישר.

קצין משטרה נחקר באזהרה, ארכיון (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2, תמר מצפי)
קצין משטרה נחקר באזהרה, ארכיון | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2, תמר מצפי

החשד: מידע תמורת כסף

עו"ד פישר נעצר בשבוע שעבר בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. פישר חשוד שהציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו.

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מפישר. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר כביכול לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.

כאשר חוקרי המשטרה נוכחו לדעת כי קיים חשד למעורבות של קציני משטרה, הם הפנו את החקירה למחלקה לחקירות שוטרים, שם הוחלט להפעיל את חסן על מנת להפליל את פרקליטו - עו"ד פישר. העברת הכסף בין יו"ר הוועד לשעבר לפרקליט תועדה, אך התברר בשלב מאוחר יותר שהכסף טרם הועבר לגורמים נוספים.

אלון חסן (צילום: חדשות 2)
אלון חסן לפישר: "סחטת אותי" | צילום: חדשות 2

האם עו"ד פישר מימש את הבטחתו?

מחומרי החקירה שנאספו עד כה עלה חשד כי פישר הבטיח לפעול לכך ששתי פרשיות משנה שבמסגרתן עלו חשדות נגד אלון חסן לא יבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו. הוא אף מסר לו פרטים חסויים מהחקירה שמתנהלת נגדו - דבר שעלול לשבש מהלכי חקירה. עד כה אין לחוקרים מידע כי עו"ד פישר אכן מימש את הבטחתו והעביר סכומי כסף לקציני משטרה.

אמש פורסם בחדשות 2 לראשונה כי למחרת מעצרו של עורך הדין רונאל פישר בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט, ערכו חוקרי המשטרה עימות בינו לבין לקוחו לשעבר אלון חסן.

"מכרת אותי, סחטת אותי. הצעת לי לשחד קצינים בכירים כדי שיסגרו לי תיקים", אמר חסן לפישר בעימות הסוער. עורך הדין השיב לעברו: "אתה מעליל עליי עלילת דם. אתה בסך הכל לקוח שמנסה להתחמק מתשלום שכר הטרחה".

בסביבתו של עו"ד פישר מסרו כי אין מחלוקת שהדברים שמיוחסים לו נאמרו, אך לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים הוא אמר כי זו הייתה דרכו היחידה לגבות את שכר הטרחה. "עבדתי בעבור אלון חסן וייצגתי אותו באין-ספור ערכאות", הסביר. "הוא פרס לי המחאות למשך שנתיים או שלוש אבל רק כשהתחלתי להפקיד אותן הגיע מכתב מאחת החברות שלו. רק בדרך הזו יכולתי לקבל את הכסף שהוא חייב לי".

פרשת רונאל פישר - כל העדכונים:

תמונות ראשונות: עו"ד פישר במעצר

פרקליט הצמרת החשוד: עו"ד רונאל פישר

חשד: עו"ד הציע לחסן לשחד שוטרים