מיכאל מור. נקמה שסוכלה?
מיכאל מור. נקמה שסוכלה? | צילום: חדשות 2

הזמנת הרצח שסוכלה: במסגרת המלחמות בין ארגוני פשיעה, נעשתה פנייה לסוכן כפול של המשטרה, שהתבקש לפגוע במי שאחראי לדקירת אסיר בכלא. בעקבות הפנייה, המשטרה סיכלה את הנקמה המתוכננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה החלה כשבמשפחת הפשע קראג'ה גילו כי העבריין מיכאל מור, שארגונו פועל בצפון ומוכר מפרשת ה"שוטרים הנוקמים" מנהריה, חבר ביחד עם אנשי ארגונו של עמיר מולנר במרכז למשפחת חרירי מאום אל פאחם - אוייביהם המושבעים של בני חמולת קראג'ה.

במשטרה מעריכים כי הזעם של אנשי משפחת קראג'ה גרם לכך שהם החליטו לפגוע באחיו של מיכאל מור, שמרצה מאסר בכלא. האח נדקר, לפי החשד, על ידי אדם המקושר באופן מובהק לקראג'ה - ונפגע בצורה לא רצינית.

"זה היה משנה את פני עולם הפשע בישראל"

מור עצמו, שנמצא בתקופה האחרונה בחו"ל ביקש לנקום על הפגיעה באחיו והורה, על פי החשד, לאנשיו לאתר מי דקר את אחיו ולחסלו. אז, פנו אנשיו של מיכאל מור לסוכן הסמוי, שפעל בקרב עבריינים, וביקשו ממנו לרצוח את האחראי לדקירה.

במשטרה גילו את התוכנית בעקבות הדיווח של הסוכן, והבוקר עצרו תושב הצפון בחשד למעורבות בהזמנת הרצח. את החקירה ניהלו שוטרי ימ"ר תל אביב, בפיקודו של ניצב משנה גדי אשד.

"אם החיסול שתכננו אנשי מיכאל מור היה יוצא לפועל ומישהו ממשפחת קראג'ה היה נפגע או נהרג,זה היה משנה את פני עולם הפשע בישראל", אמר בכיר במשטרה. במשטרה מעריכים כי מעשה כזה היה גורר סדרה של חיסולים, "שהיו מבעירים את אזור תל אביב".

פרקליטיו של מיכאל מור, עורכי הדין דורון נוי ויהלי שפרלינג, מסרו בתגובה כי "המדובר הוא בפרסום שקרי. מור טוען כי אין לו כל קשר לשקרים המופצים כנגדו ומעולם לא הזמין ולא ביקש לפגוע באף אחד מהנטענים בכתבה. הוא גם טוען בתוקף כי מדובר בשקר גס ומוחלט, כשם יתר השקרים המופצים כנגדו חדשות לבקרים".