בפעם הראשונה ליליאן פרץ מספרת על שש השנים בבית משפחת נתניהו שבסופן הגישה תביעה נגד משפחת ראש הממשלה. נתניהו. " קודם כל, היו לה תנאים לגבי הסטריליזציה כמו שהיא הייתה מכנה", סיפרה פרץ. לדבריה היא דרשה ממנה להחליף בגדים לכל סוג של עבודת בית. "היא רוצה שאני אביא ארבעה סטים לבית. שאלתי: 'למה? אני באה עם בגדים נקיים ואני אחרי מקלחת'. היא אומרת שזה הסטנדרטים שלה ואני צריכה לעמוד בסטנדרטים שלה".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרץ טוענת שהושפלה בבית נתניהו. לדבריה שרה נתניהו עלבה בה באופן קפריזי. "אם הייתי אומרת לה שרה, ולא הייתי ומרת 'גברת נתניהו', רעידת אדמה, זה רעידת אדמה. צעקות, ועם הידיים, ועם נשיכות שפתיים, ועם רטט, וכולה הייתה, אני כבר לא הייתי יודעת איפה לשים את עצמי", מספרת פרץ בשיחות עם מקורביה. "רק בעלה היה רואה את מה שקרה. מר נתניהו כל הזמן היה מנסה להרגיע אותה, והיה אומר לה: 'די'..., או שהיה אומר לי: 'ליליאן, תלכי' או שהיה מכניס אותה למטבח והיה מנסה להרגיע אותה, וזה לא היה עוזר. אז היא הייתה אומרת לי: 'אה, את רואה מה את עושה? את רוצה לסכסך ביני לבין בעלי? זה מה שאת רוצה?'".

לפני שנתיים ביקשה פרץ לעזוב את בית משפחת נתניהו. אז נחתם איתה חוזה העסקה חדש ובו סעיף המזהיר אותה ממקרה שתספר את מה שעבר עליה בבית מעסיקיה. רגע לפני שהתפטרה סופית זה מה ששמעה לדבריה מהגברת נתניהו. "היא אמרה לי שאני צריכה טיפולים פסיכיאטריים, טיפולים פסיכולוגיים, ושהיא מוכנה לממן לי ולתת לי אותם בחינם. זה כבר היה השיא", לדברי פרץ. "בכיתי באמת כמו אישה לא שפויה. וזה באמת, היא צודקת. אולי אני באמת אישה לא שפויה, כי נשארתי איתה כל השנים והשתכנעתי כל הזמן שאולי הפעם יהיה טוב. כי כל הזמן שכנעו אותי."

פרץ: עומדת מאחורי התביעה

יומיים לאחר שהתפרסם כתב התביעה שהגישה לילאן פרץ, עוזרת הבית של משפחת נתניהו בקיסריה נגד שרה נתניהו, הגיבה היום פרץ לראשונה למצלמה: "הכל בסדר, אני עומדת מאחורי התביעה", אמרה פרץ בצאתה מביתה שבשכונת נווה חיים בחדרה. "והאמת תצא לאור". בתשובה לשאלה האם מפלגת קדימה עומדת מאחורי התביעה אומרת פרץ: "שום דבר לא פוליטי פה".  

פרץ טענה בכתב התביעה כי נתניהו התעללה בה והשפילה אותה. "שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר מינימום ולא שילמה לי זכויות סוציאליות", כך טוענת האישה שעבדה בבית משפחת נתניהו. העיתון "ידיעות אחרונות" חשף בסוף השבוע את סיפורה של האישה שהועסקה במשך שש שנים עבור משפחת נתניהו וכעת תובעת פיצויים.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'". לדברי פרץ נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".

העובדת: החתימו אותי לא לספר

בכתב התביעה שהוגש מתואר כיצד הייתה שרה נתניהו מתנהגת לכאורה, לפרץ במשך הזמן ששהתה בבית. "שרה נתניהו הורתה לה להיות זמינה 24 שעות ביממה ולהתייצב כל פעם שתזדקק לה". על פי התביעה נתניהו רדתה וצרחה על העובדת עד אימה, והחתימה אותה על כתב התחייבות לפיו אסור לה לספר על דבר ממאורעות הבית.

פרץ מספרת כי היא סובלת מקשיים פיזיים ונפשיים כתוצאה מהתקופה בה ניהלה את משק הבית של משפחת ראש הממשלה. לדבריה באותו הזמן הרגישה כי כל עולמה סובב סביב משפחת נתניהו והוראותיה של שרה. בכתב התביעה אף מתואר מקרה בו נתניהו צילצלה אליה בשתיים בלילה בכדי לנזוף בה שלא כיסתה כרית כראוי.

פרץ מתארת כי ברגעים בהם לא עמדה בסטנדרטים של נתניהו, היא הייתה נצמדת לפניה, חורקת שיניים, נושכת שפתיים ופוערת עיניים. מטעמה של שרה נתניהו טרם הוגש כתב הגנה בנושא.

עורך הדין של נתניהו: התביעה מופרכת

"אני כבר יותר מ-30 שנה עו"ד", אומר דוד שמרון, בא כוחה של שרה נתניהו, "אני לא זוכר תביעה אחת שלא קדם לו מכתב, או טלפון על כוונת גורם מסוים לתבוע". עוד מציין עורך הדין שמרון כי על התביעה שהוגשה, למדו היום בני משפחת נתניהו כאשר קראו את העיתון בשעות הבוקר. "שלא יגידו שהם נהגו ברגישות ובזהירות, כי הם לא. התביעה הזו מופרכת מיסודה ואין בה שום אמת.

בנוגע לשאלה האם הפרשה הזו לא מזכירה פרשה קודמת בה הייתה מעורבת שרה נתניהו שנתבעה גם על ידי סוכנת הבית הקודמת של בית ראש הממשלה, אמר עו"ד שמרון, "המטפלת הקודמת הגישה אמנם תביעה לבית הדין בירושלים, אך תביעה זו נדחתה, ותביעתה של הגברת נתניהו נגד העיתון "כל העיר" בגין תביעת דיבה, התקבלה. "כנראה שיש כאן אינטרסים בהגשת התביעה, והם אלו שהביאו ליצירת הכותרת היום בעיתון".

הווידאופדיה: שרה נתניהו