במשך כמעט עשור, כך על פי החשד, מעלה עובדת חברת yes בת 38 בסכומים של 24 מיליון שקלים, זאת מתחת לאף של מנהליה. בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (ו') את מעצרה בחמישה ימים, לאחר שלפנות בוקר היא נעצרה בידי חוקרי מחוז מרכז במשטרה, בעקבות תלונה שהגישה החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, במשך שנים רבות בהיותה עובדת של מחלקת הנהלת חשבונות בחברת התקשורת, מעלה בכספי החברה בעשרות מיליוני שקלים. החשודה רשמה על פי המשטרה רישומים כוזבים בפקודות יומן של החברה בכרטסת הנהלת החשבונות. בבית המשפט נחשף כי היא חשודה בזיוף חתימות של מורשי חתימה בחברה על המחאות שהפקידה במרמה לחשבונות שבבעלותה. על פי טענת המשטרה, החקירה הייתה תחילה סמויה וצפויים בקרוב מעצרים נוספים.

"מדובר בפרשייה סבוכה ומסועפת אשר התרחשה על פני שנים רבות ולמרות שהחקירה רק בתחילתה, עיון בתיק החקירה מעלה שקיימת תשתית ראייתית הקושרת את החשודה למיוחס לה וקיים חשד סביר", ציינה השופטת סמדר קולנדר-אברמוביץ בהחלטתה.

ארכיון
ההנהלה הגישה תלונה | צילום: חדשות 2

"היא לא מאמינה שעצרו אותה"

במהלך הדיון אמרו סנגוריה של החשודה כי היא רק חזרה מחופשת לידה לפני חודשיים. "אני סבור שהיחידה החוקרת מתנהלת בצורה מאוד פזיזה", ציין פרקליטה עו"ד בני כץ. "לא ראוי לעצור ואז להתחיל לחקור". לבקשת עורך דינה נאסרו לפרסום פרטיה.

על פי עורך דינה, "היא הוכתה בתדהמה כששמעה על הבשורות, לא האמינה למה שמיוחס לה והיא מכחישה את הטענות". אתמול כאמור הגישה הנהלת החברה תלונה למשטרה אודות המעילה שהתגלתה רק ביומיים האחרונים, ולפני בוקר הגיעו החוקרים לביתה בהרצליה ועצרו אותה. במהלך מעצרה היא תמשיך להיחקר במשטרה.

מחברת yes נמסר בתגובה כי "במסגרת תהליכי בקרה פנימיים שביצעה החברה, נמצא חשד כי עובדת בחברה ביצעה הונאה פנימית, ומעלה בכספי החברה במיליוני שקלים במשך למעלה מ-10 שנים".

עוד נכתב כי "החברה פתחה בחקירה מעמיקה ויסודית של הדברים, ופנתה אמש למשטרת ישראל עם הממצאים שבידה על מנת שתפעל לחקירה מיידית של המקרה, תוך שיתוף פעולה מלא מצידה".