הריאיון שהוביל לתקיפה נוספת (צילום: שי פוקס - החדשות 2)
חשד: שני אחים איימו על חיי שוטר | צילום: שי פוקס - החדשות 2

שני אחים מהדרום חשודים שאיימו לפגוע בקצין מודיעין במשטרה, לאחר שזה העיד נגד אחד מהם במשפט שהתנהל נגדו על עבירות רכוש. המשטרה הגישה היום (ה') הצהרת תובע נגד אחד משני האחים, לקראת הגשת כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראשית הפרשה לפני כחודש, אז התבקש איש המשטרה, קצין מודיעין במרחב נגב, להעיד נגד אחד מהאחים שהועמד לדין. כבר אז, איים הנאשם על חייו של הקצין בין כותלי בית המשפט, לאחר שהורשע ונשלח לרצות עונש מאסר. הנאשם תכנן לפגוע בקצין ובבני משפחתו.

מחקירת ימ"ר נגב עולה, כי האח שכלוא בבית הסוהר תכנן את פעולות הנקם ואילו האח החופשי מונה להיות אחראי על הוצאת התכנית לפועל. השניים תכננו לפגוע בקצין באמצעות זריקת רימון או לפתוח באש לעבר ביתו.

מפקד המחוז: לא ניתן לאף גורם להטיל אימה על השוטרים

עם קבלת התלונה בנוגע לאיום על חייו של הקצין, הועברה החקירה לידי ימ"ר נגב והוחלט להצמיד אבטחה לו ולבני משפחתו. מחר צפויים במשטרה להגיש הצהרת תובע גם נגד האח השני, שהשתתף על פי החשד בתכנון המעשים.

מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי התבטא בחריפות נגד הניסיון לפגוע בקצין. "כל פגיעה בשוטר, מילולית או פיזית, תטופל במלוא החומרה", הדגיש. "לא ניתן לאף גורם להטיל אימה על השוטרים או לפגוע בהם. אוודא באופן אישי כי הדין ימוצה עם כל מי שיאיים על שוטר".