משטרת הפייסבוק בפעולה: זוג הבלונדיניות שתועדו במצלמות האבטחה של חנות בגדים בלב תל-אביב כשהן גונבות 20,000 שקלים מתיקה של בעלת החנות, נעצרו ביום שישי האחרון, לאחר שאותרו באמצעות הפייסבוק.

ביום רביעי שעבר דיווחנו על סיפורה של אורלי בן גרטי, בעלת חנות ברחוב שנקין בתל אביב, שנפלה קורבן לגניבה שתועדה במצלמות האבטחה של החנות. בעקבות הגניבה, הפיצה בן גרטי הודעה בעמוד הפייסבוק שלה, וצירפה אליו סרטון יוטיוב שבו תועדו שתי הצעירות בשעת המעשה. בן גרטי כתבה: "אני מבקשת מכל חברי, מכרי וחבריהם הרבים והטובים לעזור ולהפיץ את סרטון ותמונות הגנבות על מנת לעזור בלכידתן והשבת הכסף".

"כאשת שיווק מנוסה, אני יודעת שעדיף להפיץ ברשתות החברתיות ורק אח"כ ללכת למשטרה", סיפרה אז בן-גרטי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"בסוף הן החזירו את רוב הכסף"

ביום שישי האחרון התברר כי משאלתה של בעלת החנות התממשה: שתי הגנבות הבלונדיניות, בנות 21 מראשון לציון, נתפסו - בעזרת ההודעה שהפיצה בפייסבוק.

"בעקבות החשיפה קיבלתי טלפונים רבים ובאחת ההודעות נמסר לי שם של אחת הבנות החשודות בגניבה", מספרת בעלת החנות. "עשיתי גוגל והגעתי לפרופיל של הבחורה ב'מקושרים', ראיתי תמונה שלה עם בחורה נוספת שדומה לבחורה בסרטון של מצלמות האבטחה, פניתי אליה וביקשתי ממנה להחזיר לי את הכסף לפני שאני פונה למשטרה".

בן-גרטי הוסיפה כי "היא הבטיחה שתיצור איתי קשר כשהיא מסיימת לעבוד, אך לא עשתה כן. הלכתי להגיש תלונה במשטרה עם השמות והכתובות של הבנות, ובסוף הן החזירו לי את רוב הכסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק