עו"ד רונאל פישר (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
חש ברע והובהל לבי"ח. פישר | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

עורך הדין רונאל פישר, שנעצר לפני כשבועיים בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט צפוי להשתחרר מחר (ג') למעצר בית למשך 12 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פישר ישוחרר ממעצר לאחר כשבועיים, בעקבות הסכמה בין סניגוריתו, עורכת הדין רות דוד לבין הפרקליטות. הצדדים יביאו את ההסכמות בפני בית המשפט שיחליט האם לקבלן, ויתקיים דיון בהארכת מעצרו בלעדיו, בשל אישפוזו בבית החולים.

מוקדם יותר היום, פרסם כתבנו משה נוסבאום כי עו"ד פישר הובהל אחר הצהריים לקבלת טיפול בבית חולים, לאחר שחש ברע בעת שנחקר במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בירושלים.

בשבוע שעבר טענה נציגת מח"ש כי נחקרות פרשיות חדשות שמהן עולה לכאורה החשד שפישר מעורב בתיווך לשוחד תמורת מידע על חקירות שמתנהלות במשטרה.

בתחילת החודש, ולאחר ימים ארוכים של חרושת שמועות ברשת, התיר בית משפט השלום בירושלים לפרסום כי פיישר חשוד שהציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו.

"לקח את זה למאבק אישי", חסן (צילום: פלאש 90)
אלון חסן, ארכיון | צילום: פלאש 90

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מפישר. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר כביכול לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.

כאשר חוקרי המשטרה נוכחו לדעת כי קיים חשד למעורבות של קציני משטרה, הם הפנו את החקירה למחלקה לחקירות שוטרים, שם הוחלט להפעיל את חסן על מנת להפליל את פרקליטו - עו"ד פישר. העברת הכסף בין יו"ר הוועד לשעבר לפרקליט תועדה, אך התברר בשלב מאוחר יותר שהכסף טרם הועבר לגורמים נוספים.

מחומרי החקירה שנאספו עד כה עולה חשד כי פישר הבטיח לפעול לכך ששתי פרשיות משנה שבמסגרתן עלו חשדות נגד אלון חסן לא יבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו. הוא אף מסר לו פרטים חסויים מהחקירה שמתנהלת נגדו - דבר שעלול לשבש מהלכי חקירה.