פרשת ההטרדה מינית בה חשוד רב ישיבה מוכר בירושלים: החשדות ממשיכים להיחקר ביחידה לחקירות בינלאומיות נגד ראש הישיבה בן ה-74. הרב הוא אישיות מוכרת ומשפיעה בזרם קיצוני בעדה החרדית, ויש לו תומכים ומתנגדים רבים בתוך הקהילה. ראש הישיבה החליט אתמול במפתיע לטוס על מנת לגייס תרומות בארה"ב, ולא ברור מתי ישוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כולם מדברים על כך בקהילה, על כמה בנות מהקהילה שכביכול הרב הטריד אותן. כל מי שדיבר נגד הרב הושתק על ידי אחרים מהקהילה בכל מיני דרכים הכוללים אלימות", כך העיד אחד מהאברכים הלומדים בישיבה, בשיחה עם חדשות 2. עוד הוסיף האברך כי "בעקבות חשיפת הפרשה, הרב החליט בצורה פתאומית לעזוב את הארץ. הוא לא אמר למה, אבל מקורביו הבינו למה".

האברך תיאר חלק מן העונשים שקיבלו אלו שהתנגדו לרב, והודה כי "ילדים נזרקו מהמוסדות בהם הם לומדים, מבתי ספר של הקהילה. היה אסור לדבר על העניין הזה". כמו כן, התייחס האברך לעזיבתו של הרב לחו"ל, ואמר כי "הרב אמר כי הוא לא רוצה להישאר פה בעקבות החקירה, אז הוא ברח".

בסביבתו של הרב טוענים כי הוא היה אמור לצאת לחו"ל רק בשבוע הבא ואולם אתמול, לאחר שנודע לו שיש תיק נוסף נגדו ביחב"ל, החליט להקדים את יציאתו מהארץ כדי למנוע מה שהם מכנים "אי נעימויות מיותרות". על פי אותם גורמים, כוונתו המקורית של הרב הייתה לשוב לישראל אחרי פסח ואולם במצב שנוצר לא ברור אם כך יהיה.  

אברכים תקפו את המתלונן נגד הרב

אברך באחת הישיבות המוכרות בעדה החרדית במאה שערים ראה את ראש הישיבה כשהוא "מטריד מינית" אישה. האברך ההמום סיפר על כך לחבריו, ומאז הם מתנכלים לו. הדברים הגיעו לשיא ביום שישי האחרון לפנות בוקר, כאשר כמה אברכים תקפו את הבחור, הכו אותו בכל חלקי גופו וגרמו לו לחתך בראשו.

מאוחר יותר, הגיע האברך עם שניים מחבריו לביתו של אחד התוקפים. הוא שלף אקדח וירה על דלת הכניסה. איש לא נפגע מיהירי, והאברך וחבריו נעצרו. בעקבות דברים שאמר בחקירה נעצרו גם תוקפיו, אך לכולם ברור שהסיפור המרכזי הוא העדות, שלפיה הרב ראש הישיבה הטריד מינית.