הרוג רביעי ב
הרוג רביעי ב"פגע וברח" בת"א, ארכיון | צילום: משה דהן דוברת זק"א

הרוג רביעי בתאונות דרכים מאז שעות הלילה: גבר כבן 60 נמצא שרוע על הכביש ללא רוח ברחוב אייזיק רמבה שבגני התערוכה בתל אביב. כמו בתאונה שאירעה בשעות הבוקר ברחובות, גם במקרה זה נבדק חשד לתאונת "פגע וברח".

עוברי אורח הבחינו באיש השרוע על הכביש ללא רוח חיים והזעיקו את המשטרה ואת מד"א לאזור. אנשי מד"א נאלצו לקבוע את מותו של האיש במקום. בוחני אגף התנועה נמצאים במקום בניסיון לבדוק את נסיבות התאונה, אולם לאחר איסוף עדויות מאנשים שנכחו במקום, עלה חשד שנהג רכב מסחרי דרס את הולך הרגל ונמלט מהמקום.

החשד: נהג רכב מסחרי פגע באיש בזמן נסיעה לאחור

במשטרה מעריכים כי מדובר בתאונת "פגע וברח" נוספת. "ככל הנראה בעת פריקת סחורה נסע הרכב המסחרי לאחור, פגע בהולך הרגל והרגו", ציינו גורמים במשטרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

199 בני אדם נהרגו מתחילת השנה בכבישי הארץ - 60 מתוכם הם הולכי רגל. המספרים מצביעים על עלייה של 10% במספר ההרוגים הכללי בהשוואה למספר ההרוגים בכבישים בתקופה המקבילה אשתקד.

התאונה ברחובות: פגע, ברח ונעצר ישן במיטתו

בשעות הבוקר המוקדמות התרחשה תאונת "פגע וברח" קטלנית בעיר רחובות. גבר בשנות ה-60 לחייו נהרג מפגיעת מכונית בצומת הרחובות הרצל והאמוראים בעיר. הנהג החשוד בדריסה ובת זוגו, צעירים כבני 20, אותרו ישנים במיטה לאחר מצוד משטרתי, נעצרו והועברו לבדיקות בבית החולים.

להערכת בוחני אגף התנועה של המשטרה שהגיעו לזירת התאונה, נראה כי ההרוג חצה את הכביש שלא במעבר חצייה ונפגע מרכב חולף בצבע לבן, שנהגו המשיך בנסיעה ולא עצר להגיש עזרה לפצוע. צוות מד"א שהוזעק למקום ניסה לבצע בו החייאה אולם נאלץ לקבוע את מותו במקום.

כוחות גדולים של משטרה פתחו בסריקות אחר הרכב הפוגע, ואיתרו אותו כעבור כשעה באחת מסמטאות רחובות. על הרכב אותרו סימנים ברורים של פגיעה והשמשה הקדמית שלו מנופצת. חוקרי המשטרה ערכו מצוד אחר הנהג, ולבסוף איתרו אותו במיטתו כשהוא ישן שנת ישרים עם בת זוגו, שהייתה עימו ברכב. 

השניים, צעירים כבני 19-20, נעצרו ונלקחו מיד לבדיקות בבית החולים, כשמצבם מוגדר קל מאד. בשלב זה הם מכחישים כל מעורבות בתאונה, אולם במשטרה מדגישים כי החקירה נמצאת בשלבים ראשוניים בלבד.

שני הרוגים נוספים בדרום ובכביש 6

בשעות הלילה נהרג נהג מכונית פרטית סמוך לצומת שוקת בדרום כשהתנגש חזיתית במשאית. מההערכה הראשונית של המשטרה עולה כי הנהג איבד שליטה על הרכב, סטה מנתיבו לנתיב הנגדי והתנגש במשאית שבאה ממול. נהג המשאית נפצע קל.

מספר שעות לפני התאונה הקטלנית בתל אביב, נהרג גבר בן 63 לאחר שמכוניתו התהפכה בכביש 6, בקטע שבין מחלף אייל למחלף ניצני אור. צוות מגן דוד אדום ירקון שהוזעק למקום קבע את מותו.

ועוד הבוקר - ארבעה פצועים נוספים בתאונה אחרת בצפון. שני כלי רכב פרטיים התנגשו בכביש 71, בין שדה נחום לבית שאן. צוותי מד"א פינו מזירת התאונה 4 פצועים, בהם אחד קשה, אחד בינוני ושניים במצב קל. הכביש נחסם לתנועה לשני הכיוונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק