מאבטחים בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב נאלצים להתמודד מדי יום עם כמויות אדירות של אנשים הפוקדים את שערי התחנה. האוכלוסיה המגוונת והעוני של דרום העיר גורמים לעבודתם להיות מסוכנת ולעתים אלימה מאוד.

בחודש האחרון מאז נכנס המנכ"ל החדש מיקי זיו לתפקידו, קיבלה התחנה תוספת של 20% בכמות מצלמות האבטחה והמאבטחים יאלצו לעבור הכשרה ארוכה יותר מבעבר. בשני המקרים המוצגים בסרטון הווידאו, מבקרי התחנה שאינם מוכנים לעבור בידוק ביטחוני נכנסים לעימות פיזי עם המאבטחים.

במקרה הראשון אחד המקרים מחליט לדלג על כל התור כדי להיכנס פנימה. כשהמאבטח קרא לו הוא ניסה לשכנע אותו לוותר על הבידוק, אבל המאטח התעקש. התגובה: האיש מכה את המאבטח והולם בראשו עד שהוא נזקק לעשרות תפרים. במקרה אחר, עוברת אורח שלא מוכנה לעבור בדיקה, תוקפת את המאבטחת והשתיים מתקוטטות לעיני העוברים ושבים כאילו היה מדובר בזירת אגרוף.

"כולם צריכים לעבור בדיקה, אבל אנשים ממהרים ונוצר מצב של לחץ " מספר דורון בנימיני קצין הביטחון הראשי בתחנה המרכזית. "זה מגיע למצב של אלימות גם עם עובדי התחנה". המאבטחים מקווים שתוספת מצלמות האבטחה תפחית את מקרי האלימות - שהפכו לאחרונה לתקרית על בסיס יום יומי.