בדה מלבו. אילוסטרציה
נער הותקף מינית. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

אין סוף לאכזריות. נער בן 14 שהותקף מינית אושפז בכפייה במוסד פסיכיאטרי לאחר שמצבו הנפשי הידרדר. במוסד, שם היה אמור להשתקם, הוא נאנס על ידי מטופל אחר. המשטרה חוקרת את האירוע החמור.

מצבו הנפשי של הצעיר התערער לאחר שנאנס באלימות רבה על ידי פועל שעבד באזור מגוריו. הפועל שאנס הורשע בבית המשפט ונשלח לשלוש שנות מאסר וחצי - אולם אז רק החל מצבו הנפשי של הנער להידרדר, עד שהרופאים המליצו לשלוח אותו לאשפוז פסיכיאטרי בכפייה.

"בני סירב להתאשפז וכל המשפחה נרתמה לשכנעו כי האשפוז נועד לסייע לו", סיפרה אימו של הקורבן לעיתון "ידיעות אחרונות", "ואז הוא מצא עצמו מותקף שנית ללא יכולת לעשות דבר", היא הוסיפה בכאב. הנער נאנס שוב באותו מוסד סגור, הפעם על ידי אחד מהמטופלים במקום.

ראש האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות דיווח כי הנער המותקף והחשוד בתקיפה שוחררו מבית החולים וכל עוד המשטרה עדיין חוקרת את המקרה, משרד הבריאות מנוע מלהתערב. מנהל בית החולים הפסיכיאטרי דיווח כי הנער שהותקף קיבל טיפול אינטנסיבי "ההולם את מצבו".

מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד, יצחק קדמן, כתב לסגן שר הבריאות הממונה על בית החולים הפסיכיאטרי כי "דומה כי אין צורך להכביר מילים על חומרת המקרה. לא ברור כיצד מי שמגיע לכתלי בית החולים לצורך קבלת טיפול מוצא עצמו נפגע באופן כה קשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק