"עבדתי, ואז באה אליי קליינטית שלי, באה אליי בבכי, בוכה, אומרת אנסו אותי, גנבו לי את התיק, גנבו לי הכל" – כך משחזר היום סיון איסקוב, גיבור היום, שעדיין מתקשה להאמין למה שארע אתמול בלילה סמוך לקיוסק שלו.

לקוחה קבועה, ידידה של איסקוב, הגיעה למקום וסיפרה בדמעות שנאנסה. סיון לא היסס – ויצא למרדף אחרי החשוד באונס: ילד בן 13. "רצתי אחריו, הוא נכנס לפה לחנייה, תפסתי אותו וזהו, הזמנתי אליו משטרה וזהו", מוסיף איסקוב כמי שעשה את המוטל עליו.
 
על פי החשד, הילד בן ה-13 שנמלט השבוע מ"מצפה ים" - מעון לילדים בסיכון בהרצליה, ומוכר לשוטרים מתחום עבירות הרכוש והאלימות, פגש אתמול ברחוב סמילנסקי שבנתניה אישה בשנות ה-30 לחייה. לאחר שביקש ממנה סיגריה, נכנס אחריה לבניין, ושם, על פי החשד, בחדר המדרגות - אנס אותה.

"סמוך לשעה 2 לפנות בוקר בזמן שצעדה לכיוון ביתה, הותקפה האישה על ידי החשוד, שדפק לה את הראש ברצפה, הפשיט את מכנסיה ואנס אותה", מתאר רפ"ק אסף זילברשטיין, ראש משרד חקירות ומודיעין במשטרת נתניה. בעדותה במשטרה סיפרה האישה כי כאשר ניסתה להזעיק עזרה, שבר לה הקטין את הטלפון הסלולרי. לבסוף, כאשר דעתו של הצעיר הוסחה בעקבות רעש נפצים – היא הצליחה להימלט ולהזעיק עזרה.

"תפסתי אותו, קיפלתי אותו - והזמנתי ניידת"

זירת האונס קטין אנס אישה בת שלושים (צילום: חדשות 2)
חדר המדרגות בו בוצע האונס | צילום: חדשות 2

האזרח שלכד את הילד ממשיך לספר. "הלכתי איתה, אני מגיע למקום הזה ורואה את הבחור הזה עם התיק שלה", אומר סיון. "היא אומרת 'זה הוא', נכנסנו לחנייה, רצתי אחריו, תפסתי אותו, קיפלתי אותו, הזמנתי ניידת". בתשובה לשאלת כתב חדשות 2 אם הילד נראה היה שיכור, השיב סיון בתמציתיות: "כן".

"הייתי מציע להתאזר בסבלנות ולהמתין לתוצאות החקירה", אומר פרקליטו של החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד אורי קינן. "בסוף יתברר שלא אונס ולא דומה לאונס". לפני מספר שנים הוציאו רשויות הרווחה את הנער מבית הוריו ומאז הוא נע ונד בין מוסדות. בינתיים, הקטין מכחיש את כל המיוחס לו ומספר כי רק רצה לגנוב את ארנקה של האישה.

פקד אהרון רנד, קצין הנוער של משטרת נתניה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "יש לו עבר בתחום עבירות אלימות, התפרצויות ועבירות רכוש. עכשיו נוסיף לו לרשימה גם עבירות מין. רבים מהשוטרים מכירים אותו, הוא כל הזמן מגיע למשטרה וכל פעם בגלל סיפור אחר", הוסיף קצין המשטרה. "באחת הפעמים האחרונות בהן הוא נעצר, איש מבני משפחתו לא היה מוכן לשלם ערבות בעבורו כדי לשחררו".

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הערב ב-5 ימים את מעצרו של הילד החשוד באונס.