הסיפור שלפניכם הוא ודאי לא חלק מההצעות להעסקת הילדים בחודשי הקיץ: אם בת 41 ושני ילדיה מנתניה נעצרו אתמול בחשד לגניבת כרטיסי אשראי ועשרות אלפי פריטים מדירות ומתיקים של תושבי העיר. שוטרים שהגיעו לדירתם נדהמו לגלות פריטים רבים שהוזמנו באמצעות כרטיסי האשראי הגנובים שמילאו את הדירה מקצה לקצה, ובינהם: מסמכים, כ-60 כרטיסי אשראי ואלפי מוצרים גנובים.

מעצרם של השלושה התבצע לאחר חקירה סמויה שהתנהלה בשבוע האחרון במשטרת נתניה, ממנה עלה חשד שהאם נהגה לצאת ל"מסע קניות" יחד עם בתה בת ה-13 ובנה בן ה-15, ולימדה אותם כיצד לפרוץ לדירות ולגנוב ארנקים מתיקים במקומות ציבוריים מבלי להיתפס.

המראה של אם ושני ילדיה מובלים לדיון בהארכת מעצרם אתמול בבית משפט השלום בנתניה היה בהחלט חריג, ובסופו הוחלט להאריך את מעצר האם עד מחרתיים. לגבי ילדיה, קבע בית המשפט כי מעצר הנערה בת ה-13 יוארך עד היום ואילו אחיה יישאר במעצר עד מחר.

הסיבה לגניבות: מצוקה כלכלית

"מדובר באם חד הורית, כבר שנים שאין אבא בתמונה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פקד אהרון רנד, קצין הנוער בתחנת נתניה. "הם פעלו בתחכום רב והשקיעו מאמץ רב באיתור הפרטים", הוסיף פקד רנד. "בחלק מהמקרים אחרי שגנבו לכאורה את כרטיסי האשראי הם השלימו מידע על בעלי הכרטיס ממכתבים שהגיעו אליהם בדואר".  

במקביל לטיפול המשטרתי, נמסר דיווח למחלקת הרווחה של עיריית נתניה, שמטפלת במציאת פתרונות לילדים. בחקירתם, הודו האם ושני ילדיה בחלק מהמעשים המיוחסים להם וטענו כי מצוקה כלכלית הובילה אותם ל"פעילות המשפחתית" המפוקפקת.