רב פקד רוני משיח, מפקד יחידת משטרת התנועה הארצית כרמל, נעצר ביומיים האחרונים בחשד למעורבות בעבירות שוחד - כך הותר הערב (ג') לפרסום בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים במחלקה לחקירת שוטרים. אתמול החליט בית המשפט להאריך בשישה ימים את מעצרו של קצין משטרת התנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, קיבל משיח שוחד מעברייני תנועה אשר נתפסו בביצוע עבירות תנועה חמורות. עשרות העבריינים פנו לכאורה למשיח - בין במישרין ובין באמצעות אחרים - ובתמורה למתן טובות הנאה, הן כספיות והן בשווי כסף, נהג הקצין לטפל בעניינם שלא על פי הדין.

לדברי המחלקה לחקירות שוטרים, ערך משיח בין היתר שימועים פיקטיביים לעברייני התנועה, שלא בנוכחות עברייני התנועה ונמנע במכוון מלהורות על פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה שלהם, בתמורה לאותן טובות הנאה שקיבל. הקצין עשה כן, חרף העובדה כי דובר לעתים בעבירות תנועה חמורות שביצעו הנהגים - חלקם עברייני תנועה שלחובתם מספר הרשעות תעבורתיות - ושהיה בהן כדי לסכן חיי אדם.

פרקליטתו של הקצין: "ההר יוליד עכבר"

"הוא מכחיש את המיוחס לו", אמרה היום פרקליטתו של הקצין, עו"ד אביטל בן נון. "אנחנו נמצאים בתחילת הדרך, ואני מקווה שהפרופורציה האמיתית של הדברים תצא לפועל כי ההערכה שלי היא שההר הזה יוליד עכבר".

במסגרת חקירת המקרה, נעצרו יותר מעשרה אזרחים נוספים החשודים ששילמו שוחד לקצין המשטרה. אחד מעשרת האזרחים שנעצרו אף חשוד שסחר לכאורה עם הקצין באמצעי לחימה. עוד יצוין כי חשוד מרכזי נוסף שנמלט מאז אמש, הסגיר עצמו היום למחלקה לחקירת שוטרים.

"כרגע אין לנו שום אינפורמציה לגבי החקירה הסמויה שנמשכה מספר חודשים", הבהירה עו"ד בן נון. "אנחנו לא יודעים ספציפית על מה מדובר. לא נתנו גם לחשוד בחקירה פרטים ספציפיים".