המשטרה הגבירה את האכיפה במהלך החג וחול המועד נגד רוכבי טרקטורונים שמשתוללים בחופי הים, ובסיוע מסוק משטרתי נתפסו כמה נהגים שסיכנו חיי אדם והוחרמו כלי רכב. אחד מרכבי השטח, שנתפס ללא ביטוח ובמצב לא תקין, אף יועבר להשמדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במבצע האכיפה של שוטרי מרחב לכיש ומשטרת אשקלון נתפס ביום שישי האחרון רכב מסוג "באגי" שאינו מורשה לשימוש. כנגד נהג הרכב נפתחה חקירה פלילית בגין נהיגה ברכב בלתי מורשה ונהיגה ללא ביטוח. ה"באגי" שנתפסה לא תוחזר לנהג, אלא תועבר להשמדה.

עוד נתפסו ארבעה רוכבי טרקטורונים נוספים, ובמהלך בדיקה התגלו בכלי הרכב ליקויי בטיחות רבים וחמורים, כגון בלמים חסרים או לא תקינים, שעלולים לסכן חיים. לארבעה נמסרו הזמנות לדין, רישיון הנהיגה שלהם נפסל לתקופה של 30 ימים והטרקטורונים הושבתו והועברו לאחסנה במגרש משטרתי.

אחד מכלי הרכב שנתפסו (צילום: דוברות מרחב לכיש)
אחד מכלי הרכב שנתפסו | צילום: דוברות מרחב לכיש

"המטרה למנוע סיכון חיים"

בשכונת עתיקות באשקלון נתפסו שלושה נהגי טרקטורונים צעירים תושבי העיר, שנהגו במצב העלול לסכן חיים, ללא קשת בטיחות, ללא קסדה ועל כביש עירוני. אחד מהרוכבים נתפס ונמצא כי אין ברשותו רישיון נהיגה כלל. לשלושת הנהגים נערך שימוע ורישיון הנהיגה שלהם נפסל לתקופה של 30 ימים. הטרקטורונים הוחרמו והושבתו לחודש גם כן ונגררו למגרש אחסנה משטרתי.

"נביא את הנהגים לדין" (צילום: דוברות מרחב לכיש)
"נביא את הנהגים לדין" | צילום: דוברות מרחב לכיש

במבצע רחב ההיקף השתתפו כוחות רבים בפיקודו של ראש משרד התנועה במשטרת אשקלון, פקד שי שלמה ובהם: שוטרי ומתנדבי משרד התנועה, שוטרים קהילתיים, פקחי רשות הטבע והגנים ומסוק משטרתי.

פקד שלמה ציין כי "פעילות האכיפה המחמירה תימשך מידי שבוע וזאת כחלק מהיערכות משטרת אשקלון לעונת הקיץ. המטרה היא למנוע מנהגי כלי רכב אלו לסכן את חייהם של העוברים והשבים. נמשיך בפעילות, נחרים את כלי הרכב ונביא הנהגים לדין".