שעות ספורות לאחר שנעצר במרכז תל אביב, שחזר הלילה (ב') אילן בן עמי כיצד רצח את זוגתו לשעבר דפנה בר-ציון ביום חמישי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחקירתו במשטרה הודה בן עמי בביצוע המעשה, וטען כי היה במצב פסיכוטי תחת השפעת כדורים פסיכיאטריים נגד דיכאון וחרדה כשביצע את הרצח. הבוקר האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של החשוד ב-10 ימים, והוא יילקח להסתכלות פסיכיאטרית בבית החולים אברבנל.

"מצבו הנפשי של אילן קשה מאוד מזה מספר חודשים", סיפרה פרקליטתו של בן עמי, עו"ד אורית חיון, לחדשות 2 Online. "הוא נטל כדורים שונים, ומצבו כרגע לא נראה יציב. הוא ניסה לבצע מספר ניסיונות אובדניים, ובהסכמה החלטנו לשלוח אותו להסתכלות. לאחר מכן נבחן את המשך הטיפול אל מול העובדות".

"בימים האחרונים מאז שנמלט, הוא שוטט ברחובות, כתב על קירות ועשה מעשים המצביעים על מצב נפשי לא מאוזן", הוסיפה עו"ד חיון. "כשהוא נתפס לא היה לו אפילו ציוד בסיסי. הוא נמצא רק עם הבגדים שלבש בזמן התקרית".

אין תמונה
"מצבו הנפשי מעוער", החשוד אילן בן עמי

לאחר שלושה ימי חיפושים, אותר אמש בן עמי, שנדרש לחקירה בחשד לרצח זוגתו לשעבר, המוזיקאית ואשת חיי הלילה דפנה בר ציון ז"ל. המעצר התאפשר בזכות עובר אורח שזיהה את בן עמי לאחר שראה את תמונתו באמצעי התקשורת - ודיווח למשטרה על מיקומו.

עוד לפני המעצר, הצליחו השוטרים להתחקות אחרי בן עמי, ומצאו באתר הבנייה בו הסתתר ציטוטי שירים שנכתבו על הקירות. כעת בודקים במשטרה האם הציטוטים הללו יכולים להתפרש כהודאה או חרטה על מעשים שביצע בן עמי לכאורה.

אין תמונה
הוכתה בראשה, ז"ל