האחים התאומים אדיר ונאור סודמי החשודים ברצח לאון קלנטרוב בן ה-7 בבני עי"ש בשבוע שעבר תועדו על ידי מצלמות המשטרה שהותקנו בחדר החקירות כשהם מתאמים ביניהם גרסאות על מה שאירע בליל הרצח - כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב". באחד המקרים, אחד האחים ביקש מאחיו לספר כי קלנטרוב כבר היה מת כאשר מצאו אותו.

"האחים סודמי נראים אולי אזרחים רגילים מהשורה, קצת תמימים, אבל בחדר החקירות הם מתנהגים כמו עבריינים מקצועיים. הם מתאמים גרסאות עד לפרטים הכי קטנים",‬ אמר קצין משטרה בכיר ל"מעריב". לטענת אותו קצין, אחד האחים הפליל בצורה כזו או אחרת את אחיו.

למרות ההתקדמות, החקירה עדיין נתקלת בקשיים. גורמים במשטרה אמרו אתמול כי לנוכח העובדה שהחשודים מוגדרים כסובלים מפיגור, חקירת הפרשה מתנהלת על ידי חוקרים מיוחדים של משרד העבודה והרווחה.

  2,204 עבירות מין בילדים בשנה

חשד: גבר חרדי אנס בת 5 בדרכה לגן
ריבוי עבירות מין נגד קטינים | צילום: nikitabuida, Shutterstock

רק בשנת 2009 נפתחו 2,204 תיקים במשטרה על פגיעות מיניות בקטינים - כך עולה מדוח של מכון המחקר והמידע של הכנסת, שמתפרסם הבוקר בגלי צה"ל -ממוצע של לא פחות משישה מקרים ביום. רוב הקטינים שהגיעו למשטרה היו בני פחות מ-12 ורוב התוקפים הם מבוגרים, פדופילים.

מהדוח עולה כי תופעת עבירות המין נגד קטינים לא מסתכמת בתיקי המשטרה ומספר התלונות שמטופלות על-ידי פקידי הסעד ברחבי הארץ גדול פי כמה: בשנת 2008 עסקו לשכות הרווחה ב-6,000 מקרים, ויחד עם המקרים המגיעים לקווי הסיוע ולעמותות - מדובר ב-10,000 פניות על תקיפה מינית.

יושב ראש הועדה לזכויות הילד בכנסת דני דנון אומר כי ליקוי נוסף ואולי חמור יותר הוא כאשר נסגר תיק פלילי נגד חשוד הטיפול בו מסתיים ואיש אינו בוחן ובודק האם הוא שב לפגוע בקטינים. "מדובר בכשל מערכתי, שגבה את חייו של ילד אחד", הסביר דנון.    

רצח הילד לאון קלנטרוב - סיקור מיוחד:

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

דוח הנתיחה של בן ה-7 מגלה: לאון לא נאנס לפני שנחנק למוות

האם ביה"ס ידע על מעשי "האחים הפדופילים" ולא דיווח?

מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"