זירת רצח נס ציונה
הבת החשודה ברצח אמה תישאר במעצר | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (ג') ביממה את מעצרה של תושבת נס ציונה, החשודה שרצחה את אמה באמצעות מכות פטיש לפני יומיים, ולאחר מכן ניסתה להתאבד. הדיון התקיים שלא בנוכחותה ובהסכמת פרקליטיה, כי הבת עדיין מאושפזת בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשודה נחקרה על ידי שוטרי תחנת נס ציונה. בחקירה, שבה השתתף גם מפקד התחנה סגן ניצב איציק מנשה, היא הודתה כי תכננה את הרצח 48 שעות לפני שתקפה את האם, נדיבה רייבר בת ה-80, וגם את ההתאבדות. לצורך כך היא רכשה כדורים לעצמה. 

על פי החשד, האישה הכתה את אמה בראשה באמצעות פטיש בשעה שישנה. לאחר שהאם התעוררה בבהלה, המשיכה הבת בניסיונותיה לרצוח אותה, תוך שהיא חונקת אותה בידיה ולאחר מכן עם כרית.

המשטרה: הבת ניסתה להתאבד בעבר

כשזה לא הצליח, חזרה הבת להכות בראשה בפטיש. לאחר מכן, היא לקחה את הכדורים ואף הכינה כיסא סמוך לחלון אם לא תצליח להתאבד בעזרתם. במשטרה טוענים כי זאת אינה הפעם הראשונה שהחשודה מנסה לשים קץ לחייה. הבת ואמה היו חולות בסרטן.

גופתה של רייבר נמצאה ביום ראשון בדירתה. סמוך לשעה 17:30 הוזעקו כוחות מד"א ומשטרה לבית ברחוב השריון בעקבות דיווח של קרוב משפחתן של השתיים, וגילו אותה במיטתה ללא רוח חיים, כשעליה סימני אלימות קשים. מותה נקבע במקום.

בחדר הסמוך נמצאה בתה, בשנות ה-40. היא קיבלה טיפול רפואי במקום ופונתה לבית החולים אסף הרופא כשמצבה מוגדר קשה.