חייל מילואים ניסה לרצוח בחור בקניון לב המפרץ בחיפה (צילום: רויטרס)
חייל מילואים מבצע ירי בקניון | צילום: רויטרס

שוב סכסוך על ליבה של בחורה שמסתיים בפלילים: חייל מילואים שהסתובב עם חברתו בקניון לב המפרץ בחיפה, כשנשק לגופו, חשש כי שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם מתחילים איתה, ובמהלך וויכוח שהתפתח ירה כדור שפצע קל את אחד הצעירים.

מחקירה ראשונית של משטרת החוף עולה, כי במהלך בילוי של המילואימניק, בן 28 תושב דיר אל-מכסור שבגליל, וחברתו בקניון בחיפה, נתקלו השניים בשני צעירים מעילוט. בין השלושה התפתח ויכוח סביב הבחורה. עדי ראייה בקניון סיפרו, כי חייל המילואים דרך את נשקו וירה במהלך הוויכוח כדור, שאחד הנתזים שלו פגע ברגלו של אחד הצעירים מעילוט ופצע אותו.

אולם כאן, על פי החשד, רק התחיל הסיפור. מייד לאחר הירי נמלט חייל המילואים מהקניון, נכנס לרכב מסוג פיג'ו שחלף במקום, ואיים על יושבי הרכב להימלט במהרה מהמקום. מעדויות ראשוניות שגבתה המשטרה עולה, כי חייל המילואים הורה לנוסע הרכב לעצור לו בצומת הצ'ק פוסט, שם ירד ונמלט רגלית. הרכב המשיך עד צומת יגור, שם נעצר במחסומי המשטרה שהוקמו באזור.

המשטרה עצרה את יושבי הרכב, וכן את אחד מהצעירים המעורבים באירוע בקניון. הצעיר השני, כך דווח, פונה לטיפול רפואי. כמו כן נעצרה חברתו של החשוד בירי, סטודנטית בת 20 מבית זרזיר. היא עוכבה לחקירה.

בשעות הערב הסגיר עצמו חייל המילואים לאחד מבסיסי המשטרה הצבאית. הוא צפוי להיחקר במהלך הלילה גם על ידי שוטרים ממשטרת ישראל.