הרואין (צילום: רויטרס)
"הנערים הפכו לנרקומנים מוחלטים". אילוסטרציה | צילום: רויטרס

כנופיה של נערים נרקומנים בגילאי 15-16 נחשפה במהלך השבועות האחרונים בקריות, כשעל פי החשד הם אף גנבו מספר פריטי רכוש יקרי ערך, ביניהם גם תכשיטים וקטנועים, וזאת על מנת לממן את עסקאות הסמים הרבות שבהן היו מעורבים.

אתמול בערב נעצר אחד הקטינים בכנופיה, נער בן 16, ובעקבות חקירתו ערכה הלילה המשטרה פשיטה על מקומות המחבוא של הכנופיה בקריית מוצקין, שבהם נהגו הנערים להחביא את השלל לפני שמכרו אותו.

במשטרה אומרים הבוקר כי מעצרו של הקטין אינו הראשון וגם לא האחרון בסדרת מעצרים שעוד צפויה בהמשך. על פי החשד, התמכרו חברי הכנופיה לסמים קשים, כדוגמת קריסטל והרואין, ולכן נזקקו לכסף כדי לממש את העסקאות.

"הם הפכו להיות נרקומנים מוחלטים"

בחקירתו במשטרה סיפר הנער כיצד הוא וחבריו פרצו במהלך תקופה ארוכה למחסנים ולחנויות וגנבו ציוד. "לדברי הנער, הוא וחבריו היו מסניפים יחד הרואין והוא אפילו הראה לנו את כל המקומות שבהם נמצא הרכוש הגנוב", אמר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק אבישי ג'ינו, ראש מחלק נוער וחשיפה במרחב החוף במשטרה.

מהמשטרה נמסר בנוסף הבוקר כי על פי המידע שברשותם, חלק מהקטינים היו מטופלים במוסדות גמילה, אך במקביל המשיכו בעסקאות הסמים ובצריכתם. "הם הגיעו למצב שהם היו פשוט נרקומנים מוחלטים, כבר בגיל כל כך צעיר. הם פשוט התמכרו יחד לסם", אמר ג'ינו.

למרבית הקטינים שמעורבים בפרשה וכבר נעצרו יש עבר פלילי עשיר, שכולל עבירות רכוש וסמים קודמות. את הרכוש הם החביאו במספר מקומות בקריית מוצקין, מ"זולות" ועד לחורשות עצים ולמחסנים. בהמשך היום יובא הנער שנעצר בערב להארכת מעצרו ובהמשך, ככל הנראה, ייעצרו מעורבים נוספים בפרשה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק