ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר טוען שיש לו הסברים לכל, וגם בחקירתו הקרובה ביחידת להב 433 הוא יגיע מצויד במסמכים. לדבריו, יש לו הסבר להלוואה ללא ריבית מנניקשווילי, יש לו גם הסבר לשקריו בחקירה ואפילו הסבר ל-510 אלף הדולרים שנמצאו במזומן בכספת שלו. וכן יש לו לדבריו הסברים גם למסמכים שהגיעו לידי חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקבלה אחת שקיבל, לאחר שקנה את ביתו בפרויקט הווילות "טורקיז" שבראשון לציון, נרשם כי התשלום התקבל מבן אליעזר עבור רכישת בית. הוא שילם 545,375 שקלים, והתשלום - כך צוין במפורש - במזומן. בקבלה נוספת מתועד תשלום נוסף עבור אותה וילה, וגם כאן בחר בן אליעזר לשלם 716,960 שקלים במזומן.

מדוע בחר לשלם יותר ממיליון שקלים במזומן? תחילה אמר לנו דוברו של בן אליעזר כי "מדובר בטענות ממוחזרות ומופרכות אשר עלו בעבר, וצר לנו על העיסוק החוזר בהן תוך הוצאת ההקשר של הדברים".

דוברו של בן אליעזר: "דוחים כל ניסיון לייצר מצג שווא"

בתגובה לדברי הדובר הבהרנו שלא מדובר בטענות, אלא במסמכים ברורים וחד משמעיים. לאחר מכן נמסר לנו כי: "בני הזוג בן אליעזר מכרו דירה. התמורה הופקדה בנאמנות אצל עורכת דין. אנו דוחים כל ניסיון לייצר מצג שווא. כל תשלום לבית הוצא מכספו של בנימין בן אליעזר". התוספת לתגובה הפתיעה אפילו יותר: בן אליעזר סיפר שהוא ורעייתו נפלו קורבן לתרגיל עוקץ ואנחנו לא ידענו. "במהלך הזמן ששמרה עורכת הדין על כספי בני הזוג, השקיעה את כספם בבורסה ללא ידיעתם והפסידה, לכן העבירה את הכסף באיחור ובתשלומים".

את הגרסה הזאת התקשינו לבדוק מהטעם הפשוט שעורכת הדין המדוברת הלכה בינתיים לעולמה. בכלל, מסמכים שהגיעו לידינו הצביעו בין היתר על 405 אלף דולרים שעברו מחשבונם של פואד ואשתו דולי לבתה של דולי, טליה, לחשבונה בניו זילנד.

אגב, חקירת המשטרה מתמקדת בין היתר בתנועות הכספים בין פואד לבין ילדיו. אחד מכיווני החקירה מתמקד בשאלה, האם נעשה שימוש בשמם של הילדים ובחשבונות הבנק שלהם כדי להסוות קבלת כספי שוחד.