נמשכת חקירת הבכירה במפעל הפיס שחשודה שפיזרה כספית רעילה על דלתה ובתוך משרדה של בכירה אחרת בחברה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרה של החשודה עד להערב, אז תצא ככל הנראה לאירוע אישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עורך דינה של האישה ירון לונדון אמר בבית המשפט כי "חלה התפתחות בחקירה. התמונה היא אחרת היום ואני מניח שהתמונה תתבהר. אני סבור כי החשדות המופיעות בבקשת המעצר יתפוגגו".

עו"ד לונדון ביקש מבית המשפט לאסור את פרסום תמונתה ושמה של הבכירה, והסביר: "מרשתי הינה עו"ד ונושאת משרה גבוהה, הנזק יהא עצום הואיל ויש דינמיקה של ריכוך המעשים, יכול להיות שהתמונה תהא שונה. ההאשמות שהיא מואשמת בהן כרגע הם מהחמורים בחוק העונשין. התמונה המצויה כיום אחרת ממה שהופיע בתקשורת, הואיל והדברים יתבהרו במשך היום, כבר היום אנו נמצאים במקום אחר בחקירה, אולי ניתן להמתין ולחכות".

השופט מנחם מזרחי דחה את בקשתו זו לאיסור הפרסום, אך העניק עיכוב ביצוע להחלטתו - ל-24 השעות הקרובות. "אני קובע כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשודה", קבע עם זאת. "מחוות הדעת עולה כי החומר אשר מדובר בו, הינו כספית מתכתית טהורה, ומדובר בחומר בעל פוטנציאל רעילות".

החשדות המיוחסים לעובדת הבכירה הם ניסיון לחבלה בכוונה מחמירה ומעשה פזיזות ורשלנות. החקירה מתמקדת כעת בניסיון לגלות את המניע למעשה, והאם היו לעובדת שותפים שסייעו לה להשיג את החומר הרעיל.

תועדה במצלמות שופכת את הכספית

קצין הביטחון הראשי של מפעל הפיס נדהם בשבוע שעבר כשצפה בסרטי מצלמות האבטחה של הבניין. על המסך נראתה בבירור דמותה של עובדת בכירה מאוד בארגון, בשעת לילה, כשהיא שופכת חומר מסוים על דלת משרדה של עובדת בכירה אחרת.

העובדת תועדה כשהיא פוסעת במסדרונות בבניין ההנהלה של מפעל הפיס בתל אביב. היא הייתה שם לבדה, והגיעה אל הדלת, שם שפכה את החומר. אגף החקירות של המשטרה הוכנס לתמונה, והחומר נלקח לבדיקת מעבדה בחו"ל. בסוף השבוע התקבלו תוצאות הבדיקה, שקבעו כי החומר הוא המתכת הרעילה - כספית. מדובר במתכת רעילה במיוחד, שלא ניתן להשיג אותה בקלות.