מיכאל מור. ניסיון חיסול או תאונה?
מיכאל מור. מבוכה קשה למשטרה | צילום: חדשות 2
מבוכה קשה למשטרה: העבריין מיכאל מור שוחרר ממעצר, לאחר שהתברר כי ה"קוקאין" שנתפס בידיו לא היה אלא - מלבין קפה.

אתמול הגיעו שוטרים ממרחב איילון לבית המלון בו שהה מור, ערכו במקום חיפוש ומצאו 40 גרם של מה שהוגדר במשטרה "חומר החשוד כקוקאין". הם עצרו את מור והתכוונו להביאו היום לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. אלא שהבוקר התברר, למרבה המבוכה של המשטרה, כי אכן טענותיו של מור ופרקליטיו נכונות, וה"קוקאין" שנתפס ברשותו הוא באמת מלבין קפה. מור שוחרר אחר כבוד ממעצר ושב לביתו.

פרקליטיו של מור דחו בתוקף את החשדות כבר אתמול. "זה לא סם - אלא מלבין לקפה שנתפס בבית שאינו בבעלותו", טענו עורכי הדין יהלי שפרלינג ודורון נוי, והוסיפו כי מדובר "בעוד התנכלות של המשטרה".

"מדובר במעצר שווא של משטרת ישראל, אחד מיני רבים", אמר הבוקר עו"ד שפרלינג בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ידה של המשטרה קלה על ההדק, תרתי משמע, כשמדובר במיכאל מור. מיכאל היה עצור במשך 24 שעות למרות שמשטרת ישראל יכולה היתה לדעת תוך דקה שלא מדובר בסם. הם רצו להודיע לתקשורת שמיכאל מור נעצר עם עשרות גרמים של קוקאין, על מנת להשחיר את פניו ולפגוע בשמו הטוב. אנו מצרים על התנהלות הזו של המשטרה, ושוב פונים למשטרה ומבקשים שתנהג במיכאל מור כפי שהוא נוהגת בכל אזרח אחר".

המעצר האחרון מצטרף לשורה של הסתבכויות של מי שהיה היעד של "השוטרים הנוקמים" ששוחררו לפני חג הפסח מהכלא. לפני כחודש נעצר מור בחשד לסחיטה יחד עם חייליו אך שוחרר כעבור שבועיים. גם הפעם המעצר מתברר כמעצר שווא בלבד.