ההרוגים בפיצוץ שהתרחש אמש (ה') בצומת ירקונים הסמוך לפתח תקווה, הם דקל צפר, בן 35, ושרון פרחי, בן 30. הם נהרגו בפיצוץ מטען חבלה בצומת, שככל הנראה הוטמן ברכב בו נסעו. הודעה נמסרה למשפחותיהם שמסרבות לבצע נתיחה בגופותיהם. צו איסור פרסום הוטל כבר אמש על חקירת המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באירוע נפצעו שני בני אדם נוספים, שככל הנראה שהו בסמוך למכונית שאליה הוצמד מטען הנפץ. מחקירה ראשונית עולה כי הרכב נסע מכיוון מזרח למערב וכשעצר ברמזור שבמחלף אירע הפיצוץ. צוותים של מגן דוד אדום ומשטרה הוזעקו למקום ומצאו רכב שנפגעים בתוכו. בתום פעולות החייאה נמרצות - נאלצו לקבוע את מותם בזירה. רסיסים של המטען נמצאו במרחק של 50-60 מטרים מהרכב. 

מכרים וקרובים של הנפגעים שהגיעו למקום וגילו את שאירע - פרצו בזעקות שבר. "זה נראה כמו זירת פיגוע, האש הייתה מאוד חזקה", סיפר איציק לבל, מתנדב זק"א שהגיע למקום, "זו זירה מאוד קשה". 

מפקד מרחב שרון במשטרה, ניצב-משנה אילן מור, אמר: "נעשה הכל על מנת להגיע לזהות המבצעים". עם זאת, מסר כי אינו יכול למסור כל פרט לגבי זהות הקורבנות. "האירוע נמצא כעת בבדיקה".

חיסול. ארכיון
"זירה קשה מאוד" | צילום: מד"א

מנכ"ל מד"א אלי בין שחלף במקום סיפר: "הגג של הרכב עף וכל החלקים התפזרו בצומת, למרחק של עשרות מטרים. מדובר בשני הרוגים ובזירה קשה מאוד".

כשהגיעו כוחות ההצלה לזירה, הבחינו כי הרכב נשרף כליל. תחילה דווח על פצוע אחד באורח אנוש - אך זמן קצר לאחר מכן נמסר כי ברכב ישבו שני בני אדם. בשל האירוע, הצמתים נווה ימין וסגולה נסגרו לתנועה משני הכיוונים. כביש 5 פתוח לתנועה בשני הכיוונים.