הרב המבוקש לחקירה בידי המשטרה, אליעזר ברלנד, נמצא במרוקו, והוא לא עושה סימנים שהוא מתכוון לעזוב אותה בקרוב: הרב צולם בשבוע שעבר במרקש, ובמהלך השבת הוא היה בקזבלנקה. למרוקו הוא הגיע במפתיע משוויץ, בניגוד לתכנית המקורית לחזור לישראל. מתברר שעד סוף השבוע איש מאנשי הקהילה היהודית במרקש לא ידע על התלונות נגדו בישראל, וכעת ייתכן והקהילה היהודית בממלכה תשנה את היחס אליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד היתרונות הבולטים של מרוקו מבחינת ברלנד היא שאין לה הסכם הסגרה עם מדינת ישראל. הרב אליעזר ברלנד הוא ראש ישיבת "שובו בנים", אחת הישיבות הגדולות ביותר בירושלים, ואחד ממנהיגי חסידות ברסלב. נגד הרב מתנהלת בחודשים האחרונים חקירה ביחב"ל בחשד להטרדות מיניות ולאונס.

לפני כחודש וחצי הרב ברלנד מיהר לעזוב את הארץ ונסע לארצות הברית. אז, הוא המשיך לשוויץ, שם הוא פגש את עורך דינו יעקב ויינרוט. לאחר מכן הוא נסע גם למרוקו, שם הוא ככל הנראה כבר לא נמצא כיום.

אתמול: הרב הנמלט ברלנד מסתתר במרוקו (צילום: חדשות 2)
הרב במרוקו, השבוע | צילום: חדשות 2

בתוכנית המקורית הרב היה אמור לשוב לישראל בתחילת השבוע. השבוע אמר אחד מאנשיו לחדשות 2 כי הרב יחזור אולי רק בעוד חודש. הרב ברלנד יודע על החקירה נגדו, הוא מודע לכך שברגע שהוא ינחת בנמל התעופה בן גוריון הוא ייעצר. לכן תוהים כולם - האם הרב עוד ישוב לישראל?