יד סופרת שטרות דולר (צילום: חדשות 2)
החשד: הונאת מיליונים בארה"ב | צילום: חדשות 2

עוקץ ישראלי בארצות הברית? לאחר פרשת "מכבסת הכספים" בארצות הברית, המשטרה חושפת הבוקר כי שבעה חשודים, ישראלים ואמריקנים, נעצרו הבוקר בחשד למעורבות בפרשת הונאה רחבת היקף של השלטונות האמריקנים בסכומים של עשרות מיליוני דולרים. במשטרה מעריכים כי צפויים מעצרים נוספים.

היחידה הארצית לחקירות הונאה מנהלת בחודשים האחרונים חקירה סמויה בשיתוף הרשויות הפדרליות בארה"ב תחת השם "אמריקן פאי". החקירה עסקה בהלבנת כספים בישראל שמקורם בביצוע עבירות הונאה שונות בארה"ב.

מהחקירה עולה כי החשודים הונו בשיטתיות את השלטונות האמריקנים. הם חשודים כי הוציאו במרמה עשרות מיליוני דולרים, בהם כספי החזר מס לתושבי ארה"ב, שהועברו לחשבונות בנקים בישראל. לחשודים מיוחסות עבירות של הלבנת הון, קבלת דבר במרה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ועבירות מס שונות.

היום החלה החקירה הגלויה במהלכה נערכו חיפושים בבתיהם של החשודים. המשטרה עיכבה לחקירה חשודים רבים ואף עצרה חלק מהם. החשודים יובאו בצהריים להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל-אביב.

הפרשה הקודמת: "מכבסת כספים" בארה"ב

מעצרים בארצות הברית (צילום: "בחדרי חרדים")
צילום: "בחדרי חרדים"

הרשויות בארצות הברית חושדות שכמה מהרבנים שמעורבים בפרשת השחיתות בניו-ג'רזי סחרו גם באיברים שמקורם בישראל. כ-40 יהודים חרדים, חלקם רבנים, נעצרו בגל מעצרים חסר תקדים של ה-FBI, בחשד למעורבות בפרשת ענק של שחיתות והלבנת הון במליוני דולרים. ההערכה היא שהכספים ניתנו תמורת השפעה פוליטית.

על פי הדיווחים, מרבית העצורים הם יוצאי העדה הסורית בארה"ב. בין העצורים: שני ראשי עיר מצפון ניו ג'רזי, רבנים מהעיר ניו יורק ואפילו פוליטיקאים יהודים. העיתון "אסבורי פארק פרס" דיווח כי מדובר ביהודים שהיו מעורבים בישיבה הדתית "דיל ישיבה", בה מחונכים היהודים לפי המסורת הספרדית.

בארצות הברית טוענים כי גל המעצרים הענק הוא תוצאה של חקירה שנמשכה שנתיים, שבאה בעקבות העברות כספים חשודות של המעורבים. במסגרת המעצרים הוחרמו גם כמה כספות וחפצים מהישיבות.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק