שיתוף פעולה בין המשטרה לעמותת "תנו לחיות לחיות" הביא למעצרו של חשוד בהתעללות בבעל חיים חסר ישע. המקרה החל בסרטון מזעזע שהועלה לרשת בשבוע האחרון, ובו נראה האיש נוהג בעגלה הרתומה לסוס ומאחוריה קשור חמור המנסה בכל כוחותיו לבלום את הדהירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון צולם בהוד השרון, ובו נראה החשוד, תושב המקום, יושב לצד בן משפחתו - נער כבן 12. השניים מתבדחים עם הצלם, ואומרים כי החמור "איבד את הבלמים", זאת בזמן שבעל החיים מנסה לנעוץ את פרסותיו באספלט בניסיון לעצור את ההתעללות חסרת הרסן. הם ממשיכים לצחקק למרות שניכר כי החמור נאנק מכאבים לאורך 33 השניות הארוכות והקשות של קטע הווידאו.

עמותת "תנו לחיות לחיות" פרסמה את הסרטון בעמוד הפייסבוק שלה, וביקשה מהגולשים לעזור באיתור האחראים למעשה. במקביל הוגשה תלונה לתחנת משטרת כפר סבא על ידי נציגי העמותה, למרות שבשלב זה טרם הייתה ידועה זהותו של החשוד.

בעקבות התלונה נפתחה חקירה מיידית שבסיומה אותר החשוד, גבר בן 43. הוא עוכב לחקירה שבה טען ברוב חוצפתו כי מצא את החמור קשור בצד הדרך, חשש שיגרום לתאונה ולכן החליט להעבירו למקום מבטחים.

חוקרי המשטרה, שהזדעזעו גם הם מהתיעוד שנחשף בסרטון, לא התרשמו מההסבר המנומק שסיפק החשוד, שהמשיך לטעון כי פעל להגנתו של החמור המסכן. הם החליטו לעצור אותו בגין חשד להתעללות בבעל חיים, בתקווה שפרסום המקרה ימנע ממקרים נוספים מסוג זה להתרחש בעתיד.