"נותנים לילדים רישיון לכלי רכב" (צילום: AP)
חיפושים אחר גנב אופניים חשמליים | צילום: AP

מזה כחודש וחצי מנהלת משטרת תל אביב מרדף אחר גנב אופניים חשמליים סדרתי, שעל פי החשד גנב בשבועות האחרונים עשרות זוגות מחנויות שונות באזור המרכז, תוך שהוא מציג למוכרים תעודות זהות מזויפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השיטה של החשוד, גבר בשנות ה-40 לחייו, היא קבועה: על פי החשד הוא מגיע לחנות המוכרת אופניים חשמליים בתל אביב, ראשון לציון, נתניה והסביבה ומבקש מהמוכר לבצע נסיעת מבחן. את תעודות הזהות המזויפות הוא משאיר אצלם כפיקדון ולאחר מכן נעלם עם האופניים היקרים, שמחירם נאמד ב-5,000-7,000 שקלים.

בפעם האחרונה הכה הגנב הסדרתי ביום חמישי האחרון בחנות בתל אביב, שם הציג למוכר תעודת זהות ביומטרית מזויפת. "הוא הגיע ולא נראה לי חשוד", סיפר המוכר לחדשות 2 Online. "הוא הביא לי תעודה, ראיתי שהיא ביומטרית ונתת לו לעשות סיבוב ניסיון ומאז הוא לא חזר. בסוף הבנתי שהתעודה מזויפת, כי לא ככה נראית תעודה ביומטרית והוא ניצל את זה שאנשים עוד לא מכירים ממש את התעודות".

בעקבות תלונות רבות שהגיעו לתחנות שונות ברחבי המרכז אודות הגנב, המוכר למשטרה, נפתח מרדף אחריו. "אנחנו מכירים לפחות שמונה מקרי גניבה של האיש הזה במחוז תל אביב", אמר איציק כהן, קצין החקירות של משטרת לב תל אביב. "אנחנו מבצעים פעילויות מודיעיניות גלויות וסמויות בניסיון לאתר אותו ונמצאים בקשר עם כל הגורמים".

בחודש מאי האחרון נעצר האיש ונחקר בחשד למעורבות בשני מקרי גניבה מסוג זה ושוחרר, אך זמן קצר לאחר מעצרו החל גל גניבות נוסף. במשטרה מעריכים כי הוא מודע לכך שמחפשים אחריו והזהירו בעלי חנויות אופניים באזור המרכז להיזהר מפניו.