האב עלי אמטיראת בעת מעצרו
אמטיראת מובא למעצר לאחר תפיסתו | צילום:

סוף לחקירת רצח הילדות באל-פורעה: המשטרה הגישה היום (ה') הצהרת תובע נגד עלי אמטיראת, החשוד ברצח בנותיו בחודש מאי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום חקירה שנמשכה כשלושה שבועות, הושגה לדברי המשטרה תשתית ראייתית נגד האב החשוד ברצח, וכתב האישום נגדו יוגש ביום שני הקרוב. במקביל, האריך בית המשפט את מעצרו של האב בחמישה ימים.

"מדובר ברצח מזעזע שהדעת אינה יכולה להכיל", אמר מפקד מרחב נגב במשטרה תנ"צ פרץ עמר. "יחידות המרחב לא שקטו על השמרים עד לאיסוף הראיות אשר אפשרו היום את הגשת הצהרת התובע כנגד החשוד ברצח".

האב החשוד נעצר בתחילת חודש יולי, שבועות ארוכים לאחר רצח רימאס ואסינאד בנות ה-5 וה-3. המשטרה ערכה חיפושים ממושכים אחר האב החשוד ברצח, שמצידו הסתתר בשטחים פתוחים, מערות ונקיקים באזור הנגב.

הקורבנות - רימאס ואסינאד
הקורבנות - רימאס ואסינאד | צילום: פוראת נאסר, חדשות 2, פאנט

"עוד לפני הרצח ביצע תקף החשוד באכזריות את בת זוגו ובנותיו"

על פי המשטרה, כבר במהלך התקופה לפני הרצח, החשוד ביצע מספר רב של עבירות חמורות. "החשוד ביצע מספר חטיפות אכזריות עם נשקים יחד עם קרובי משפחה שלו, כמו גם עבירות של תקיפת בת זוג ותקיפת הבנות הקטינות", אמר נציג במשטרה באחד מדיוני הארכת המעצר של האב.

המקרה הקשה לווה בסערה ובביקורת חריפה כלפי התנהלות המשטרה, לאחר שהתברר כי האם התלוננה יום לפני הרצח כי האב מאיים לפגוע בבנותיו, אסינאד, בת שלוש, ורימאס, בת חמש. "המשטרה לא נקפה אצבע רק בגלל שאנחנו בדואים", טענה אז האם.

מן קצר לאחר המחדל, הורה מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו על הקמת ועדת בדיקה שתחקור את התנהלות השוטרים בפרשה - זאת בשל חשד לרשלנות "בדרגה הגבוהה ביותר", שתרמה לתוצאה הטראגית. בהמשך הוחלט להדיח את מפקד תחנת ערד בשל האירוע הקשה.