בית משפט השלום בחיפה האריך הבוקר ביומיים את מעצרה של האם מנצרת, החשודה בניסיון להטביע את שני ילדיה הקטנים. המשטרה טענה בדיון כי האם זקוקה להשגחה מרבית כיוון שקיים סיכון שתפגע בעצמה והדגישו את העובדה שהאם ידעה שבנה הקטן אינו יודע לשחות. עם זאת, עולה שהמשפחה אינה מוכרת לשירותי הרווחה.

בדיון עלה שהפקחים שהבחינו באם ובילדיה בתוך הים, דיווחו למשטרה על אישה שמנסה להטביע את ילדיה ולא על טביעה, מה שסותר את גרסתה של האם בחקירה, לפיה נכנסה לים לבקשת בתה. העובדה שהאם וילדיה, בני שלוש ושמונה, היו בלבוש מלא, מערערת לטענת המשטרה את גרסת האם לרחצה בים. לטענת הפקחים, כשפגשו את האישה, שמעו אותה אומרת "אני מיואשת" ו"נמאס לי מהחיים".

מאז אתמול הועברו ילדיה של האישה לטיפול שירותי הרווחה. בתגובה לטענת נציג המשטרה שהאם ניסתה לרצוח את ילדיה, אמרה השופטת אורית קנטור כי יש צורך בהמשך החקירה כדי לקבוע זאת בצורה ברורה. "שוכנעתי כי בשלב זה קיים יסוד סביר לחשד כי החשודה אכן עברה עבירות שנעות לטעמי על הסקאלה שבין רשלנות, ועד לעבירה המיוחסת, קרי ניסיון להמתת הקטינים בהטבעתם", כתבה השופטת בהחלטתה.

"מכל מקום, אין ספק כי החשודה מצויה במצוקה קשה אשר הביאה אותה לפעול כפי שפעלה", הוסיפה השופטת. "גרסתה, לעיתים במסגרת הודעתה, גם אם מכחישה כוונה לפגוע, עדיין מצביעה על אותה מצוקה אליה נקלעה מסיבות כאלה ואחרות אשר תיבחנה במהלך החקירה".

"פעולותיה מדברות בעד עצמן"

למרות מצבה הנפשי, החליטה השופטת להשאירה במעצר לצורך המשך החקירה, כדי שלא תשפיע על העדים, או תשבש ראיות. עם זאת, הדגישה השופטת את הצורך במעקב אחרי האם בזמן מעצרה כדי למנוע מצב של סיכון אובדני. "פעולותיה של החשודה באירוע מדברות אף הן בעד עצמן", לשון ההחלטה.

האם, תושבת נצרת בת 36, הובאה אמש לתחנת משטרת חיפה, לאחר שעל פי החשד ניסתה להטביע את שני ילדיה הקטנים, בני שלוש ושמונה בחוף שקמונה בחיפה. כוחות ביטחון שעברו במקום הצליחו לחלץ בשלום את האישה והילדים מהמים.

פקחי העירייה בחיפה שביצעו סיור בחוף, הבחינו באישה ובשני ילדים שנכנסו למים בבגדים, דבר שהעלה את חשדם. הפקחים קראו לעבר האישה, ולאחר שלא ענתה להם החלו לרוץ לכיוונה לתוך המים, מכיוון שחשדו שהיא מנסה להטביע את עצמה עם הילדים.

למרבה המזל, הפקחים הגיעו במהירות לשלושה, הוציאו אותם מהמים והעבירו אותם לידי נציגי המשטרה. במהלך בדיקה שנעשתה ברכבה של האם שהושאר בחוף, נמצא מכתב בו חשפה האישה מצוקות שונות. כעת נבדק האם תוכן המכתב יכול להצביע על כוונות אובדניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק