שלישיית הגמר
שלישיית הגמר | צילום: אורטל דהן

אתמול הותר לפרסום כי חוקרי מפלג פשעי מחשב ביחידת להב 433 עצרו שלושה בני אדם בחשד שפרצו למחשבים של משתתפי ומפיקי התוכנית, והוציאו מידע חסוי שהועבר לגורמים בעולם התקשורת.

החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהגיש ערוץ 10, לאחר שבבלוג "אגוז צרפתי" באתר תפוז פורסמו פרטים מפרקים של התוכנית שטרם שודרו, כולל חשיפה של שמות ארבעת משתתפי הגמר ונתונים נוספים לגבי חוזי ההעסקה של המשתתפים. היום חושפת המשטרה את דרך הפעולה של הבלוגרים - וכיצד נתפסו.

כך פעלה השיטה:

הבלוגרים שלחו לעשרות אנשי הפקה ומשתתפי התכנית דף מזויף הנראה כמו דף עדכון פרטים בפייסבוק. מקבלי הדף נדרשו למלא פרטים ובהם כתובת המייל וסיסמת הגישה, בדומה להונאות בנקים שנתקלו בהן בעבר.

הפורצים ניצלו את המידע הזה כדי להיכנס למחשבים ולדואר האלקטרוני של אנשי ההפקה וכך הייתה להם גישה חופשית למידע הסודי - שחיש קל הפך לנחלת הכלל.

החוקרים השתילו מידע מפוברק

כשגילו חוקי המשטרה את השיטה, הם השתילו מידע מפוברק בחלק מהמחשבים. כשהמידע השגוי הופיע בבלוג הבינו השוטרים כי מדובר באנשים הפועלים מרחוק ולא במדליפים מקרב אנשי ההפקה.

לאחר מכן נעצרו שלושה צעירים, בהם קטין בן 13. מפעילי הבלוג "אגוז צרפתי", אילן ספקטור ובן ברנר עוכבו לחקירה במהלכה הודו במיוחס להם. לטענתם, את שיטת הפריצה פיתח עבורם האקר בן 13, שגם הוא נחקר והודה במיוחס לו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק