חקירת התאונה הקטלנית אחר הצהריים בנשר נמשכת, ובמשטרה משוכנעים כי הסיבה לתאונה, שבה הידרדרה משאית ומחצה מכוניות והולכי רגל, היא עומס מעל המותר. עם זאת, נראה שעדיין לא נשללה לגמרי האפשרות כי הרקע לאירוע בטחוני, שכן בבית החולים בני ציון בו מאושפז הנהג נמצאים גם שני חוקרי משרד הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תקלת בבלמים או איבוד שליטה - זה כנראה מה שקרה אחר הצהרים בנשר כשמשאית פגעה בעוצמה בשורה של מכוניות באחד הצירים המרכזיים של אזור חיפה וגרמה לתוצאה הטראגית של שישה הרוגים ו-15 פצועים. במשטרה גם בודקים חשד לרשלנות מצד הנהג בשל תחזוקה לקויה של משאיתו. "לרכב פרטי אין סיכוי מול משאית שעליה 60 טון", אמר בצער סנ"צ נועם בגינסקי, ראש מדור תאונות דרכים באגף התנועה.

הנהג, תושב רהט בן 30, צבר עד היום לא פחות מ-17 הרשעות תעבורה. על המשאית שלו, חושדים במשטרה, הועמס מטען יתר של לפחות 10% של חלוקי נחל שהעביר צפונה. הוא כבר הספיק למסור עדות בפני החוקרים, ומחר הוא יובא ככל הנראה להארכת מעצר, ייתכן שבין כתלי בית החולים.

האירוע הקשה התרחש מעט אחרי השעה 16:00, אז התקבלו במוקדי ההצלה דיווחים על כך שמשאית שנסעה מנשר לכיוון מחלף יגור וככל הנראה איבדה את הבלמים - פגעה במספר כלי רכב שעמדו ברמזור אדום. באירוע נהרגו 5 בני אדם, ונפצעו 15, מתוכם אחד במצב קשה והשאר במצב בינוני-קל. הפצועים פונו לבתי החולים רמב"ם, בני ציון וכרמל בחיפה.

קרוב משפחתו של הנהג, סיפר היום על התחושות בקרב המשפחה. "זה לא קל לשמוע שהלכו שישה הרוגים בתאונה", סיפר אבו סיאם והוסיף - "הוא נהג זהיר. זה יכול לקרות לכל נהג".

תאונה קטלנית בנשר – הסיקור המלא:

עדי ראייה לתאונה בנשר: "זה נראה כמו זירת פיגוע"

מד"א: "מספקים מנות דם לבתי החולים"

נהג המשאית: תושב רהט שנפצע בינוני

קליטת הפצועים: אלונקות בשרשרת